polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

На Дніпропетровщині запрацювала унікальна для Східної Європи сонячна електростанція

stanciiФото: radiosvoboda.org

В Підгородному на Дніпропетровщині відкрили третю чергу сучасної сонячної електростанції. Тут працює унікальна для Східної Європи трекерна система. Замість звичних стаціонарних столів із сонячними батареями – рухомі модулі, які "стежать" за сонцем.

Про це "Портал А4" повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Ця станція щогодини виробляє понад 2,5 тис. кВт енергії, дозволяє суттєво економити вугілля та уникнути шкідливих викидів в повітря. Вона обслуговуватиме в середньому 27 тисяч домогосподарств протягом року. 

"Дніпропетровщина – стабільний та перспективний для ведення бізнесу регіон. Ми не заважаємо підприємцям працювати, натомість допомагаємо їм долати адміністративні труднощі. Результат – вітчизняні та закордонні бізнесмени продовжують вкладати кошти в область, економіка регіону розвивається. Один з проектів, повністю реалізованих коштом інвесторів, сонячна електростанція в Підгородному", – розповів очільник області Валентин Резніченко.

Станція у Підгородному використовує передові технології альтернативної енергетики. Тут встановлена єдина в Східній Європі трекерна система. За допомогою спеціальних датчиків батареї обертаються та слідують за сонцем протягом дня. Такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки.

"Ми відкрили третю чергу сонячної електростанції, яка складається з 3 700 модулів. Загалом тут працює 10 400 модулів потужністю понад 2,5 тисячі кВт на годину. Цього вистачить в середньому на обслуговування 27 тисяч домогосподарств в Підгородному та Золотих ключах. Станція дозволить зекономити близько півмільйона тонн вугілля на рік та уникнути викидів парникових газів", – пояснив генеральний директор "Солар Парк Підгородне" Юрій Гордєєв.

Сонячна електростанція "Солар Парк Підгородне" повністю збудована коштом вітчизняних інвестицій. На третю чергу бізнесмени витратили близько 20 млн грн.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити