polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

Близько сотні європейських впливових політиків попросили Моґеріні серйозніше сприймати російську пропаганду

stoppropaganda

Понад 90 політиків, політичних експертів та громадських активістів з різних країн підписали відкритого листа на адресу керівника європейської дипломатії Федеріки Моґеріні, в якому закликали "почати серйозно сприймати загрозу з боку російської дезінформації". В листі, ініціатором якого є чеська громадська організація "Європейські цінності", говориться, що "агресивні дії Кремля є безпрецедентними для сучасної доби", а також міститься заклик потроїти ресурси нового відділу Європейської служби зовнішньої дії, який займається розвінчуванням російської пропаганди та фейкових новин, повідомили в "Радіо Свобода".

В листі, що його підписали майже сотня політиків, експертів та активісті (з них понад десять – з України) говориться, що Кремль здійснив вторгнення до сусідніх країн, здійснює масоване бомбардування, через яке гинуть цивільні, здійснив першу анексію чужої території після Другої світової війни, постійно порушує кордони, викрадає іноземних громадян, пресингує іноземних дипломатів і вдається до масованих кібернападів. "Все це є в арсеналі нинішнього режиму Росії", – говориться у відкритому листі.

Все це супроводжується, кажуть автори листа, "масованою, наполегливою, активною та агресивною кампанією дезінформації". Ця ситуація має місце останні три роки і частиною її, говориться в листі, є втручання в перебіг виборів та референдумів в країнах ЄС, підтримка Кремлем тих політиків та сил в Європі, які хочуть розвалити Європейський союз.

НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ НІМЕЧЧИНИ НА ІНАВГУРАЦІЙНІЙ ЦЕРЕМОНІЇ ГОВОРИВ ПРО ПРОНИКНЕННЯ АВТОКРАТІЇ У ЄВРОПУ

"Наразі ж реакція на це є слабкою", – йдеться в листі, в якому також Моґеріні критикується за те, що за останні два роки вона "намагається уникати називати Росію головним джерелом ворожої дезінформації". "Ми як європейські експерти з питань безпеки, бачили, що вона постійно зарає з російською агресією", – говориться в листі.

Колишній заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу під час сенатських слухань щодо політики та стратегії США в Європі сказав, що нині Росія здійснює проти Заходу, як він висловився, "політичну агресію".

"Я називаю це політичною агресією радше ніж військовою агресією проти наших суспільств. І це набагато дешевше, аніж вести війну. Вони (росіяни) можуть найняти понад чотири тисячі хакерів за ціною одного винищувача типу F-35. І ми не можемо розраховувати на те, що в росіян вичерпаються ресурси через агресивну поведінку як це було в часи Холодної війни", – сказав Вершбоу.

В листі експерти також закликають Моґеріні потроїти ресурси нового підрозділу Служби зовнішньої лії ЄС – East STRATCOM (Стратегічних комунікацій на Сході) і дати йому бюджет хоча б до десяти мільйонів євро для того, щоб він міг виконувати свою функцію повноцінно.

Експерти також кажуть, що пропагандистська машина Кремля має річний бюджет понад один мільярд євро. "ЄС не витрачає нічого для протистояння одному з найбільших викликів нашого сьогоднішнього світу – ворожої дезінформаційної кампанії, яка успішно підриває наші демократичні суспільства", – йдеться у відкритому листі.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити