polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

МЗС Польщі засудило ескалацію конфлікту і закликає Росію вивести війська з України

avd

Міністерство закордонних справ Польщі занепокоєне загостренням ситуації у Авдіївці, яке виникло у зв'язку з активізацією дій бойовиків, і закликає Росію до виконання Мінських домовленостей і виведення свої військ і техніки з Донбасу.

Про це йдеться в заяві польського зовнішньополітичного відомства у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

"Міністерство закордонних справ Польщі висловлює своє глибоке занепокоєння у зв'язку з різким погіршенням гуманітарної ситуації і безпеки в зоні конфлікту на Донбасі, що викликано агресивними діями проросійських бойовиків в районі міста Авдіївка", – йдеться в заяві МЗС Польщі.

У ній також зауважують, що всупереч усім зобов'язанням щодо дотримання умов перемир'я, спостерігається ескалація напруги і в результаті бойових дій за останній тиждень загинуло не менше 16-ти українських військовослужбовців, зруйновано важливу інфраструктуру, що призводить до страждань місцевого населення і змушує багатьох залишати свої домівки.

В документі зазначається, що проблеми з обігрівом помешкань, постачанням електроенергії і води можуть призвести до серйозної гуманітарної катастрофи.

"Закликаємо негайно припинити бойові дії і дати можливість доступу (до зони конфлікту, – ред.) гуманітарним організаціям, які надають допомогу цивільному населенню", – йдеться в документі.

Зауважують також на тому, що останні події показують безумовну необхідність дотримуватись зобов'язань, взятих на себе у Мінську.

"Насамперед, необхідним є виконання Росією тих зобов'язань, які стосуються безпеки. Це є необхідною умовою для реалізації будь-яких політичних зобов'язань. Закликаємо Росію вплинути на припинення дій бойовиками, яких вони підтримують, а також вивести з території України військову техніку і військовий персонал", – йдеться в документі.

У ньому також міститься заклик до російської сторони забезпечити повну свободу дій Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема, забезпечити їй доступ до неконтрольованого Києвом відрізку українсько-російського кордону.

В МЗС Польщі звернули увагу на те, що напружена ситуація зберігається також в інших місцях на "лінії розмежування" між українськими силами і силами, які контролює Росія.

"Лише однозначне розв'язання конфлікту, що спирається на принципи міжнародного права, зокрема поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, гарантуватиме, що конфлікт не забиратиме чергові жертви", – повідомили в МЗС Польщі.

В польському зовнішньополітичному відомстві також звертають увагу, що за період конфлікту на сході України загинуло майже 10 тис. осіб, з яких половина – цивільне населення. Крім того, понад 2 млн осіб змушені були залишити свої домівки і виїхати з окупованих територій.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити