polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Європарламент ухвалив резолюцію про протидію російській пропаганді

rus700Фото: panthermedia/vostock-photo

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію "Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін", у якій серед іншого містяться положення про протидію ворожій Євросоюзу пропаганді, яка виходить із Росії.

Ухвалення резолюції, яка має рекомендаційний характер, ініціювала польський євродепутат Польщі Анна Фотига.

fotygaНа фото: польська євродепутат Анна Фотига

Як йдеться у документі, така пропаганда є частиною гібридної війни і націлена на те, щоб спотворити правду, посіяти сумніви і ворожнечу між країнами союзу, послабити стратегічну єдність ЄС і його північноамериканських партнерів, паралізувати процес прийняття рішень, дискредитувати інститути ЄС і трансатлантичне партнерство.

Серед інших ворожих джерел пропаганди зазначено угрупування "Ісламська Держава" та "Аль-Каїда".

Європейські парламентарії також зазначили, що Росія використовує контакти з політиками ЄС не стільки для справжнього діалогу, скільки з метою пропаганди та публічного ослаблення загальної позиції ЄС, інформує російський "Інтерфакс".

"Європарламент визнає, що російський уряд агресивно використовує цілий спектр засобів і інструментів для атак на демократичні цінності, для розколу Європи, для забезпечення підтримки всередині країни і створення враження про розбіжності між країнами Східного сусідства і ЄС", – йдеться в документі.

Серед таких інструментів в документі називаються: "Аналітичні центри та спеціальні фонди – "Русский мир", спеціалізовані установи — "Россотрудничество" багатомовні телевізійні канали, наприклад, "Russia Today", так звані інформаційні агентства і мультимедійні сервіси, транскордонні громадські та релігійні групи, соціальні мережі і інтернет тролі.

У Європарламенті зазначили, що Росія виділяє на дезінформацію і пропаганду значні кошти, фінансує політичні партії та інші організації всередині ЄС з метою руйнування його політичної згуртованості.

Пропаганда, йдеться в резолюції, спрямована на журналістів, конкретних політиків і громадян ЄС.

Як стверджують в Європарламенті, значна частина ворожої пропаганди побудована на тому, щоб представити деякі європейські країни "частиною традиційної сфери впливу Росії".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити