polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Андрій Парубій розповів, якими зусиллями Парламенту Україна отримує безвіз

parubiy

Андрій Парубій: Для підписання рішення Європейського Союзу з надання безвізового режиму Україні Верховна Рада України ухвалила 144 закони.

Верховна Рада України ухвалила 16 законів в цілому за пленарний тиждень, що минув, а загалом – 27 позитивних рішень.

Про це повідомив Голова Верховної Ради України А.Парубій в інтерв'ю телеканалу "Рада" у п'ятницю. "Майже всі ключові питання, які ми ставили перед собою на цей тиждень, Парламент ухвалив. Вони стосувалися аграрного сектору, сфери безпеки, захисту прав дітей, і це було дуже важливо", – сказав він, додавши, що "лише в четвер було ухвалено 9 законів в цілому".

А.Парубій наголосив на важливій події – наданні Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Прийняття "безвізу" для України Голова Верховної Ради назвав "історичним рішенням", бо "воно свідчить про відкритість України Європі".

У цьому контексті він нагадав, що для підписання рішення Європейського Союзу з надання безвізового режиму Україні Верховна Рада ухвалила 144 закони.

"Президент, дипломати доклали у цій справі величезних зусиль", – сказав А.Парубій. При цьому він наголосив, що "Парламент відіграв ключову роль, без Парламенту ми не змогли б вийти на це рішення". Голова Верховної Ради пригадав, якою непростою була дискусія в європейських парламентах.

"Головне, що рішення прийняте, і я знаю, якою ціною воно ухвалювалося. Великих зусиль треба було докласти для ухвалення компромісних рішень з багатьох законів, вони не приймалися 25 років. Я очолював групу з ухвалення документів, необхідних для надання Україні безвізового режиму з ЄС. Ми змогли змобілізуватися і виконати вимоги, які стояли перед Україною", – сказав А.Парубій.

Голова Парламенту зауважив, що "стратегічним напрямком для України є тільки Європа, і ми розвіяли ілюзії декого з політиканів, які ще мають чи плекають надію, щоб повернути Україну під контроль Кремля".

"Далі – рухаємось в НАТО, в ЄС. Це є ключові, стратегічні цілі для української держави та українського керівництва", – зазначив А.Парубій.

Також він нагадав, що нинішнього пленарного тижня на порядку денному стояли резонансні і важливі питання, зокрема, позбавлення мандата народного депутата А.Артеменка "як людини, яка має подвійне громадянство". "Для мене це питання було принциповим: я переконаний, що людина, яка порушує закон, повинна нести відповідальність. Якщо людина демонструє, що в неї є громадянство іншої країни, нехай там балотується і обирається депутатом чи в інший орган", – зауважив він.

На думку А.Парубія, "Парламент прийняв правильне рішення – позбавити мандата депутата Артеменка за порушення закону, за подвійне громадянство".

"Ще одне резонансне і важливе питання – георгіївська стрічка, її заборона, запровадження штрафів і санкцій за її використання. Я переконаний, що власне георгіївська стрічка стала символом Російської агресії проти України", – сказав Голова Парламенту.

За словами А.Парубія, "це почалося не на Майдані, а ще під час прийняття Харківських угод 27 квітня, коли Янукович і його оточення фактично здавали Україну, дозволяючи російському флоту у Криму розширювати свої повноваження і свою присутність. Тоді, в цей трагічний день, депутати в сесійній залі були поділені на два табори: піднімали синьо-жовті стрічки, а інші мали георгіївські стрічки. Вже тоді розпочалася активна форма агресії Росії, бо це призвело до масштабної присутності російських військ в перші дні окупації Криму".

А.Парубій вважає рішення Парламенту щодо заборони георгіївських стрічок "важливим та принциповим".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити