polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Білоруси вже не бояться влади, – головний редактор "Хартія'97"

dzen voli.1

Лукашенко показав свою повну психічну неадекватність, але страху перед владою у білорусів вже немає – головний редактор "Хартії-97" Радіна.


Проти режиму президента Білорусі Аляксандр Лукашенка потрібно вводити жорсткі санкції, він перейшов усі межі і не повинен залишитися безкарним, заявила в коментарі виданню "Гордон" головний редактор сайту "Хартія-97" Наталія Радіна.

25 березня в Мінську пройшла акція до Дня волі, хоча міська влада не давала на це дозволу. Співробітники ОМОН оточили активістів, розбили їх на групи і масово затримували, кілька десятків журналістів також затримали. Аналогічні акції пройшли в інших містах країни.

Диктатура влади і економічна криза призвели до революційної ситуації в Білорусі, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" головний редактор сайту "Хартія-97" Наталія Радіна.
"Зараз в Білорусі дійсно склалася революційна ситуація. Жителі країни стали виходити на акції протесту і будуть продовжувати це робити, незважаючи ні на що. Адже продовжувати так жити вже неможливо. 22 року в Білорусі диктатура. Зараз країна потрапила в дуже глибоку економічну кризу, і люди розуміють, що необхідно терміново міняти владу і ситуацію, що склалася ", – зазначила Радіна.

На її думку, президенту Білорусі Аляксандру Лукашенка більше не вдасться тримати населення країни в страху.

"Лукашенка кинув проти мирних людей – робітників, пенсіонерів, студентів – тисячі озброєних ОМОНівців. І люди вкрай цим обурені. Лукашенка показав свою повну психічну неадекватність, але страху перед владою у білорусів вже немає. Видно, що в суспільстві з'являється солідарність і бажання боротися далі. Лукашенка не вдасться залякати людей. Їх дістало таке життя. Побиттям студентів і пенсіонерів Лукашенка не поліпшить економічної ситуації в Білорусі. Робочих місць від цього більше не стане і зарплата у людей не виросте", – заявила Ула Радіна.

Вона акцентувала увагу на тому, що білорусам потрібна підтримки інших країн і міжнародних організацій.

"Затриманими були сотні людей. Нам дуже потрібна підтримка міжнародних організацій, країн Заходу, України, щоб вони проявили солідарність з білоруським народом. Нам це просто необхідно. А проти режиму Лукашенка потрібно вводити жорсткі санкції. Він перейшов усі межі і не повинен залишитися безкарним", – заявила Радіна.

За її словами, Лукашенко відмовляється від діалогу з білоруською опозицією.

"Виходу у Лукашенка немає, і рятувати його нікому. Прірва між ним і людьми лише збільшується. Лідери опозиції пропонували владі піти на діалог, щоб врятувати країну. Однак Лукашенка не збирається віддавати владу і відповів ось такими брутальними діями. Повторюся, зараз ми очікуємо від Заходу введення санкцій проти режиму Лукашенка ", – резюмувала Радіна.

За оцінками правозахисників, понад 700 осіб затримали в ході акції в Мінську.

В ЄС заявили, що дії правоохоронців під час мітингу суперечать зобов'язанням, які взяв на себе Мінськ. В Євросоюзі наголосили, що репресії щодо свободи слова і зібрань суперечать заявленій у Білоруссі політиці демократизації.

26 березня в Білорусі пройшла нечисленна акція протесту, вона супроводжувалася новими затриманнями.

День волі – неофіційне свято, його не визнає влада Білорусі. Його відзначають у річницю створення Білоруської Народної Республіки 25 березня 1918 року, яка проіснувала менше року, перш ніж Білорусь захопили більшовики і проголосили в ній радянську владу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити