polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Новий президент Німеччини на інавгураційній церемонії говорив про проникнення автократії у Європу

im-bundestag-legte-frank

Новий глава Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прийняв присягу на посаді президента країни на урочистій церемонії в Бундестазі. Він став дванадцятим президентом країни. Про це повідомляє "7 днів" з посиланням на німецьку газету Frankfurter Allgemeine Zeitung.

У вступній промові Штайнмайер піддав критиці порівняння нинішньої німецької влади з нацистами, яке зробив нещодавно президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, а також закликав німців "відважно захищати демократію, якщо вона сьогодні піддається нападкам".

"Припиняйте огидні порівняння з нацистами! Обривайте зв'язок з тими, хто хоче партнерських відносин з Туреччиною. Поважайте верховенство закону, свободу слова ЗМІ і журналістів", – цитує видання слова Штайнмайера, які він адресував владі Туреччини.

При цьому президент зажадав звільнити репортера німецької газети Die Welt Деніза Юджель, який перебуває в слідчому ізоляторі в Туреччині. Поряд з цим Штайнмайер відзначив, що нападки на ліберальну демократію відбуваються не тільки за межами Європи. "Правда полягає в тому, що нове зачарування авторитаризмом проникло в Європу. Ліберальна демократія перебуває під гучною атакою радикалізму і тероризму", – зазначив 61-річний президент.

На цій посаді колишній глава МЗС Німеччини Штайнмаєр змінив Йоахима Гаука, який відмовився брати участь у президентських виборах. Минулого місяця в Німеччині пройшли президентські вибори. Впевнену перемогу на них здобув екс-міністр закордонних справ ФРН соціал-демократ Штайнмаєр. Він отримав більшість голосів – 931 з 1260. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити