polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Політика

Порошенко підпише закон про членство України в НАТО

Детальніше...

Але не для вступу в Альянс. 

Виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте в Харкові, президент Петро Порошенко заявив, що підпише закон про членство України в НАТО, – повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко в Twitter.

Польща продовжує декомунізовуватись: взялися за пенсії "гебістів"

Детальніше...

Президент Польщі Анджей Дуда підписав так званий "дегебізаційний" закон, який знижує пенсію та соцдопомогу для працівників апарату держбезпеки ("гебістів") Польської Народної Республіки та їхніх родин.

Після саміту Єврокомісар натякнув, що "ЄС не має політичної волі". Свої умови Україна виконала повністю

 

Детальніше...

Вчора у Брюсселі відбулася зустріч Україна-ЄС на найвищому рівні, що проходить в рамках саміту Україна-ЄС. Про підсумки зустрічі, перспективи для України – зі слів учасників перемовин.

"Викиньте усіх прокурорів та суддів..." Десять порад Україні від міжнародного спеціаліста

Детальніше...

Провідний економіст країн СНД і засновник Київської школи економіки Андрес Аслунд презентував в Києві книгу "Україна: що пішло не так і як це виправити". Під час свого виступу шведський експерт на пальцях пояснив, як зробити українські реформи успішними.

  • Оксана Чіх, редакторка "Порталу А4"

Кишинів обрав президента. Чого боятися Києву?

Детальніше...

У ході передвиборної кампанії нинішнього президента Молдови, лідера соціалістів Ігоря Додона, у Києві були побоювання, що його перемога змінить зовнішній курс держави. Адже нинішній глава держави відверто говорив, що у його пріоритетах – Москва, а не Брюссель.

Втім, попри загальні негативні передбачування, коментарі українських політиків є стриманими і неоднозначними. Щонайперше тому, що соціаліст Додон не має в парламенті більшості, а об'єднана коаліція розуміє, що з Росією їм "вже не по дорозі".

Трамп посилюватиме санкції. Підбірка найбільш суперечливих висловлювань щодо України

Детальніше...

Після своєї першої промови новий президент США Дональд Трамп дав інтерв'ю телеканалу CNN і роз'яснив свої подальші плани. Багато хто в Америці та на інших континентах вважають себе розчарованими, а то й наляканими. Є острахи, що Трамп змінюватиме курс Америки, що відмінятимуть санкції, виникнуть додаткові труднощі в сирійському конфлікті і гібридній війні, інформують в Ua.info.

Які країни Східної Європи економічно та політично залежні від Кремля – висновки міжнародних центрів

Детальніше...

Приватні дослідницькі інститути підготували звіт про прихований вплив Росії на країни Східної та Центральної Європи. У висновках йдеться про те, що головна мета кампанії полягає в дискредитації ліберально-демократичної моделі Заходу та підриванні трансатлантичних зв'язків. Звіт міжнародних спеціалістів було опубліковано 13 жовтня у Вашингтоні.

Вирішення безвізового режиму для України перекинули на осінь

Детальніше...

Влітку 2016 року Євросоюз не запровадить безвізового режиму для громадян України. Найоптимістичнішим варіантом відтепер є осінь. І, попри заяви європейських посадовців, це – не "технічна затримка", а політична.

Детально про причини розповіли в "Європейській правді".

"На невиконання ми не будемо дивитися просто так", — дипломат про ризики для безвізового режиму

Детальніше...

Україна в питанні надання безвізового режиму з країнами-членами ЄС повинна виходити з того, що вже досягнуті політичні рішення, які вже не можуть бути змінені. Українська сторона повинна показувати європейцям, що свої зобов'язання треба виконувати. І що ми не будемо на невиконання дивитися просто так.

  • Михайло Бокоч

Ярослав Качиньскі оголосив склад нового уряду

Детальніше...

На прес-конференції у понеділок Ярослав Качиньскі, лідер партії "Право і справедливість", яка в результаті останніх парламентських виборів здобула більшість, повідомив, що новий уряд Польщі очолить Беата Шидло.

ПАРЄ офіційно визнала факт російської агресії в Україні – резолюція

Детальніше...

Українська постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ добилася внесення відповідних правок до резолюції. Як повідомила член постійної делегації, народний депутат Ірина Геращенко у соцмережі, "ми наполягали на тому, щоб до роботи було залучено Міжнародний комітет Червоного Хреста.