polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Рада спростила процедури працевлаштування іноземцям

trudovaknygka

Верховна Рада у другому читанні і в цілому прийняла закон про спрощення видачі іноземцям дозволів на роботу і виду на проживання в Україні.

Про це повідомляє канал "112 Україна". Згідно з пояснювальною запискою, наразі в Україні складна процедура видачі дозволів на працевлаштування іноземців.

Зокрема, іноземний інвестор, який не є одночасно працівником підприємства, не має права вільно відвідувати Україну для контролю за діяльністю свого підприємства тощо. Тож цей законопроект спрямовано на те, щоб виправити ситуацію.

У законі прописано деякі категорії іноземців, для яких передбачено спрощенні умови для отримання посвідки на тимчасове проживання і працевлаштування. Серед них – іноземні високооплачувані професіонали (з/п від 160 тис. грн), засновники, учасники, бенефіціари юросіб, створених в Україні, випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів (перелік визначить Кабмін), іноземні працівники творчих професій; іноземні ІТ-професіонали.

Крім того, документ передбачає порядок отримання іноземцями посвідок на тимчасове проживання.

Щоправда, проект закону у редакції до другого читання має багато зауважень з боку Головного юридичного управління.

Зокрема, негативно оцінюють виділення у законі окремої категорії іноземців, які отримують дозвіл на працевлаштування в Україні незалежно від інвестицій та від того, чи є в державі працівники відповідної кваліфікації.

Підкреслюють, що це погіршує умови для працевлаштування українських громадян.

Крім того, назвали недоцільним законодавчо регулювати, яким чином роботодавець отримує дозвіл на працевлаштування іноземців чи осіб без громадянства.

Прописане у законопроекті право іноземця отримати посвідки на тимчасове проживання за відсутності візи не узгоджується з іншими нормами цього ж закону, зазначили у Головному юридичному управлінні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити