polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

У присутності війта в польському селі демонтували пам'ятник воїнам УПА

pamjatnykФото: www.portalprzemyski.pl

У селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі 26 квітня розібрали пам'ятник воїнам УПА, споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому.

Село Грушовичі розташоване поряд із містом Перемишль, де є чимала українська громада. Як повідомляє перемишльський інтернет-сайт portalprzemyski.pl, монумент, який встановили місцеві українці, демонтували діячі польських націоналістичних організацій.

Під час процесу руйнування пам'ятника на цвинтарі був присутній війт громади, на території якої розміщене грушовицьке кладовище. Пам'ятник зруйнували за дозволом місцевої влади як "нелегально встановлений". Молодики, вбрані у чорні футболки із зображеною на них "антибандерівською" символікою, зняли з аркоподібного монумента металевий тризуб, а сам пам'ятник розібрали на фрагменти. Діячі націоналістичних організацій, яких цитує перемишльський сайт, обіцяють продовжити демонтаж "нелегальних об'єктів, присвячених УПА".

Протест з приводу демонтажу пам'ятника на кладовищі у Грушовичах висловило Об'єднання українців Польщі. У своїй заяві організація навзвала подію в селі Грушовичі "черговою антиукраїнською провокацією". Об'єднання українців Польщі наголошує на тому, що демонтаж українського монумента здійснено за два дні до 70-річчя операції "Вісла". Центральні заходи, присвячені цій сумній даті, відбуватимуться в Перемишлі з 28 квітня до 1 травня, тож дуже ймовірно, що польські радикали прагнуть спровокувати якийсь конфлікт із українською громадою.

Об'єднання українців Польщі закликало польський уряд до рішучої реакції на антиукраїнську провокацію та до протидії приниженню національної гідності українців.

Упродовж кількох останніх років пам'ятник воїнам УПА в Грушовичах неодноразово пошкоджували та осквернювали – обливали фарбою, обписували вульгарними та антиукраїнськими написами. Інформація про ці акти вандалізму миттєво з'являлася на інтернет-сайтах проросійських сепаратистів на Донбасі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити