polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

На території 25-столітньої пам'ятки національного значення вандали будують маєтки

  • Ірина Лисак

hotiv

Активісти порятунку Хотівського городища б'ють на сполох: пам'ятку історії та культури національного значення, якій понад дві з половиною тисячі років, намагаються знищити під приватною забудовою. Про це журналістам "Порталу А4" розповіли активісти із Facebook-спільноти "Хотинське городище".

На південь від парку Феофанія у селі Хотів є величезне плато, оточене глибоким ровом. Схили з усіх сторін круто зрізані та обнесені валом висотою у чотири метри. Вік цього городища – понад 2500 років. Ці прадавні оборонні споруди є частиною легендарних Змієвих Валів.

Звело їх місцеве населення у часи скіфів задля оборони. З 1965 року Хотівське городище визнане пам'яткою національного значення. 2008 року північну частину було передано у приватну власність. У червні 2016 року за охоронні межі пам'ятки виведено більшість валів. Ці вали є унікальним свідченням існування розвиненого суспільного центру за 1000 років до визначеного заснування Києва.

Ландшафт та культурний парк збереглися з VI ст. до н.е. 2008 року Хотівська сільська рада, спираючись на державний акт, змінила статус 13 га землі. Північну частину городища знищило будівництво приватного будинку. Цього року південна та східна частини теж готуються до знищення.

"Новим проектом меж пам'ятки від неї намагаються відтяти ескарп. Бо він сподобався представникам місцевої влади попередніх скликань, та членам їх родин. Основна цінність ділянки – чудова експозиція пам'ятки. Що дає повну уяву про висоту городища над долиною. Наочно демонструє вибір саме цього пагорбу давніми мешканцями з точки зору оборони. І є мальовничим краєвидом, якого варта майбутня туристична перлина – Археологічний парк "Хотівське городище", – розповіли активісти.

hot

Остаточне руйнування валів ще можна зупинити.

Проект ліквідації Хотівського городища пройшов Управління культури, національностей і релігій Київської ОДА. Його передано на затвердження в Міністерство культури. Міністром культури наразі (вже вдруге після Революції Гідності) є Євген Нищук - Голос Майдану. Днями адміністратор "Фейсбук-спільноти" направив Міністрові листа. Усі небайдужі також можуть написати лист на підтримку Хотівського городища, використовуючи запропонований текст, в якому сформульовано важливі моменти. Запропонований текст:

"Шановний пане Міністре!
Наразі в Міністерство культури направлено, або буде направлено найближчим часом Новий проект меж Пам'ятки національного значення Хотівське городище. Закликаю Вас:
1. Не підтримувати цей Проект. Його мета не збереження Пам'ятки, а легалізація захоплень землі на її території. І актів вандалізму, що вже відбулися, або готуються. Зокрема за межі Пам'ятки виводяться:
280 метрів валу північно-східного схилу і 70 метрів валу північного рогу городища, що не зазнали антропогенного впливу.
800 метрів валу південного схилу і 180 метрів ескарпу валу південно-західного схилу що частково зазнали антропогенного впливу або ерозії.
Також проектом ліквідується буферна зона городища і найбільш привабливі ділянки історичного краєвиду. Що унеможливлює подальшу туристичну привабливість Пам'ятки.
2. Повернути в межі Пам'ятки ВСІ укріплення скіфського часу. Як це було затверджено Розпорядженням КМДА від 17.05.2002 р. №979 "Про внесення доповнень до рішень виконкому Київської міської ради народних депутатів від 16.07.1979 р. №920 "Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури в м. Київ". А також буферну зону.
3. Створити в межах укріплень скіфської доби Археологічний парк Хотівське городище. Всіляко сприяти програмам збереження вцілілих і відтворення пошкоджених ділянок історичного ландшафту городища. Дослідження, наукової реконструкції різноманітних сфер діяльності давніх мешканців городища та його інфраструктури. Всіляко сприяти різноманітним туристичним та освітнім програмам пов'язаним з Археологічним парком.
4. Сприяти максимальному залученню місцевої громади до різноманітних форм бізнесу пов'язаних з Археологічним парком: у сферах зеленого та пізнавального туризму (мініготелі та ін.) Сприяти навчанню тих, хто бажає займатись цими видами діяльності. Надавати Хотівській молоді робочі місця гідів на пріоритетній основі (після відповідних курсів). Такий підхід залучення місцевих мешканців є визнаною світовою практикою. Сприяти вирішенню земельних та ін. питань прилеглих до городища садиб.
5. Відсторонити ВСІХ науковців і чиновників, причетних до руйнування городища від посад. Дати службову оцінку їхнім діям. Залучити на конкурсній основі науковців, здатних розвивати Пам'ятку відповідно до сучасних європейських тенденцій.
6. Ініціювати кримінальні справи що до актів вандалізму та захоплень територій на Хотівському городищі.
З повагою ..."
Перші три пункти є базовими.
Контакти міністра культури тут.

Джерело запропонованого проекту ліквідації пам'ятки.

Посилання на допис "Афера ІА з межами пам'ятки Хотівське городище".

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити