polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

"Українські вечори": дискусія за участі польських інтелектуалів про долю української інтелігенції

wieczoryuakr-696x336

Польський театр у Варшаві знову наповниться українською атмосферою. 27 травня в рамках "Українських вечорів" о 18:00 відбудеться дискусія на тему "Інтелігенція в жорнах історії XX століття – Україна, Польща, Європа" за участю відомих українських та польських інтелектуалів: Оксани Забужко, Анджея Менцвеля та Адама Міхніка.

Про це повідомляють учасники спільноти "Наш вибір". Для того, щоби краще зрозуміти сьогодення, варто зазирнути у минуле. В рамках дискусії буде розглянуто різноманітні аспекти спільного досвіду польської, української інтелігенції, в більш широкому – європейському – контексті ХХ ст. Учасники дискусії спробують наблизити слухачам долі інтелігентів та висвітлять контекст, у якому вони робили свій важкий, часто трагічний, ідеологічний та політичний вибір. Такі рішення були ще більш важливими, адже приймались у період панування та руйнування Європи двома тоталітарними системами: радянською та нацистською.

Якою вийшла інтелігенція після комунізму? Наскільки представники інтелігенції в стані відповісти на виклики ХХІ століття?

Відповіді на ці питання можна буде спробувати віднайти 27 травня у Польському театрі (вул. Карашя 2) о 18:00. Вхід вільний.

Ідея циклу "Українські вечори" народилась з бажання наблизити польській публіці неоднозначні та трагічно вплетені в історію долі українців та України XX століття. Польському глядачеві будуть представлені біографії тих людей, знайомство з якими допоможе краще зрозуміти сучасних українців, їх протести на київському Майдані та боротьбу із агресією Росії, їхній сучасний вибір ідентичності та їхнє ставленя до історії, їхній шлях до здобуття незалежності та самостановлення в Європі.

В рамках "Українських вечорів" поляки зможуть познайомитись із сильними та водночас маловідомими текстами представників українського народу. Так, 28 квітня глядачам було показано "Спогади" Надії Суровцової, згодом буде представлено автобіографію "Пережите та передумане" Данили Шумука та спогади свідків Голодомору.

Цикл заходів ревлізується у співпраці з Об'єднанням українців в Польщі та проходить під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити