polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

В уряді розповіли, як боротимуться з російською пропагандою

NyshЄвген Нищук боротиметься з кремлівською пропагандою заради ЄС (фото з відкритих джерел)

В Україні не запроваджуватимуть цензуру на мистецтво, лише на пропаганду Кремля. Таку думку висловив міністр культури України Євген Нищук під час свого дводенного робочого візиту до Литви.

"Нині в Україні сфера впливу на теле- і радіопростір, на жаль, розділена і не перебуває повністю у сфері впливу міністерства культури. Утім, у межах своєї компетенції, ми вводимо певні обмеження на доступ до російської пропаганди. Зокрема, створені комісії, які відстежують фільми, що виходять у прокат, або концертні графіки артистів, які приїжджають на територію України. Ми жодним чином не плануємо вводити цензуру на мистецтво, але ми вводимо цензуру на пропаганду Кремля. Надзвичайно важливо зараз працювати у інформаційному просторі, і це стосується не лише інформаційного простору в Україні, а й у Європі та світі. І тут ми сподіваємося на підтримку наших партнерів за межами України", - сказав Нищук.

Як повідомляє "Урядовий портал", міністр культури під час спілкування з журналістами зазначив, що після початку драматичних подій на Півдні та Сході України символічно проводити перші дні культури України саме у Литві, яка так відкрито і щиро підтримала нашу країну у боротьбі проти російської агресії.

Міністр також зазначив, що надзвичайно важливою є ініціатива литовської влади щодо розгляду проекту Закону про заборону ретрансляції на телебаченні російських телеканалів. На його думку така заборона була б дуже дієвою.

"Загальне багаторічне інформаційне "зомбування" і стало наслідком тих подій, які зараз відбуваються в Україні. Людей дійсно тривалий час дезінформували, вони майже ніколи не знали правди. І саме в цих умовах ми вбачаємо велику місію культури і культурних програм. Зокрема, у цьому напрямку ми розробили низку програм: це і виступи артистів, і гастролі українських колективів у зоні АТО та у визволених від терористів містах, і програма "Взаєморозуміння", спрямована на підтримку в реалізації проектів Сходу та Півдня України, і багато іншого", - розповів очільник мінкульту. 

Міністр подякував литовській стороні за підтримку українських військових – їхнє лікування та реабілітацію у місцевих госпіталях, а також волонтерам Литви, які й сьогодні регулярно передають гуманітарну допомогу: теплі речі, тепловізори, ліки.

Довідка

Протягом 16-18 жовтня у Литві проходять Дні культури України в рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У програмі заходів – проведення Шевченківських літературних читань у Вільнюському університеті за участю українських літераторів, показ Національним академічним українським драматичним театром імені Марії Заньковецької вистави "Катерина" за творами Тараса Шевченка, а також проведення кінопоказів, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити