polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Молитвою та науковими доповідями – як вшановували пам'ять Кароля Ліпінського

Детальніше...

"Сьогодні ми, українці, повинні завдячувати Каролеві Ліпінському тим, що він, перший із галицьких композиторів, звернувся до нашого пісенного мелосу і використав мелодії українських пісень у своїх численних композиціях, з якими успішно виступав у багатьох країнах світу..." – із виступу письменника Романа Горака на Міжнародній науковій конференції до 155-річниці з дня смерті Кароля Ліпінського.

 • Ірина Лисак
 • Hits: 125

Драматурги світового рівня з Польщі у Харкові говоритимуть про театр після трансформації

Детальніше...

Театр "Арабески" спільно з Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego за підтримки Польського інституту в Києві (Instytut Polski w Kijowie) запрошують на цикл лекцій "Театр після трансформації".

 • Hits: 6

На Львівщині горіла церква XVII ст. Священик говорить про умисний підпал

Детальніше...

"Біда сталася", – одразу резюмує пан Зеновій, місцевий мешканець, який поспів у той же час, що і я, подівитися на наслідки пожежі. Він донедавна працював прислужником у колишньому костелі святого Антонія, а нині церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що у містечку Комарне Городоцького району. Тому знає про нього усе.

 • Ірина Лисак
 • Hits: 23

На території 25-столітньої пам'ятки національного значення вандали будують маєтки

Детальніше...

Активісти порятунку Хотівського городища б'ють на сполох: пам'ятку історії та культури національного значення, якій понад дві з половиною тисячі років, намагаються знищити під приватною забудовою. Про це журналістам "Порталу А4" розповіли активісти із Facebook-спільноти "Хотинське городище".

 • Ірина Лисак
 • Hits: 66

У Києві покажуть спектакль відомого польського драматурга

Детальніше...

30 травня у Київському Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка (пл. Івана Франка) покажуть спектакль "Антіґона у Нью-Йорку". Про це повідомили у "Польському інституті в Києві".

 • Hits: 12

"Українські вечори": дискусія за участі польських інтелектуалів про долю української інтелігенції

Детальніше...

Польський театр у Варшаві знову наповниться українською атмосферою. 27 травня в рамках "Українських вечорів" о 18:00 відбудеться дискусія на тему "Інтелігенція в жорнах історії XX століття – Україна, Польща, Європа" за участю відомих українських та польських інтелектуалів: Оксани Забужко, Анджея Менцвеля та Адама Міхніка.

 • Hits: 30

Першими альбом "Гайдамаків" почують у Польщі

Детальніше...

Вихід нового альбому гурту "Гайдамаки" під назвою "Укроп" заплановано на квітень цього року. Альбом буде майже повністю присвячений подіям в Україні – від Майдану до війни на Сході.

 • Hits: 18

Польське слов'янофільство в Україні

Польський месіанізм мав одним із своїх наслідків появу специфічного польського слов'янофільства. Так, у "Книгах польського народу і пілігримства" полякам, як одному зі слов'янських етносів, відводилася провідна роль у справі облаштування світу. Однак уже Адам Міцкевич, який походив з литовських (білоруських) земель, дотримувався думки, що Польща без Литви не зможе реалізувати цю свою високу місію.

У середовищі польських політичних емігрантів, котрі походили з України, визріває думка, що поляки мусять у своїй боротьбі опертися на українців-русинів, а також на інші слов'янські народи. В принципі, ця думка не була новою. Вона поширювалася перед польським повстанням 1830-1831 рр., знаходила вияв у художній літературі.

 • Петро Кралюк
 • Hits: 115

Юліан Охоровіч та поширення позитивізму на Галичині

 

У другій половині ХІХ ст. серед польських інтелектуалів поширення набуває позитивізм. Одним із яскравих представників цього напрямку став Юліан Охоровіч (1850-1917) – винахідник, філософ, психолог, поет і публіцист, що мав певний стосунок до України.

 • Петро Кралюк
 • Hits: 47

Польська романтична "українософія": Юліуш Словацький і Тимко Падура

Детальніше...

Юліуш Словацький (1809-1849) належить до видатних польських поетів-романтиків. Однак він мав українські корені, писав про Україну, зрештою, глибоко, як на свій час, осмислював українські проблеми.

 • Петро Кралюк
 • Hits: 547

Історіософія та філософія політики В. Липинського


Говорячи про оригінальність Липинського, треба враховувати, що він походив із польської шляхетської родини. І хоча у молоді роки "став українцем", прилучився до українського національного руху, тим не менше культурно й ментально залишався поляком.

 • Петро Кралюк
 • Hits: 690

Близько сотні художників проводять у містах Європи аукціон на підтримку бійців АТО

Детальніше...

22-23 листопада у Варшаві, 29-30 листопада у Парижі, а 6-7 грудня у Римі вібдуватиметься благодійний аукціон для збору коштів на лікування пораненим бійцям АТО. 

Про це журналістів "Порталу А4" повідомили у редакції "Наш вибір".

 • Hits: 15