polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Україна почала забороняти російські фільми для прокату на своїй території

dubУкраїнця Піддубного росіяни зняли під своїм пропагандистським кутом

Інформаційна війна між Росією та Україною торкнеться і фільмів, виготовлених на території північно-східної сусідки. Запрацював наказ Державного агентства України з питань кіно щодо обов'язкового здійснення експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва перед їх прокатом.

Наказ появився в рамках запровадження секторальних санкцій у галузі культури щодо Російської Федерації відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 23 липня 2014 року за №278 "Про утворення Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні". Російські фільми перевірятимуть щодо відповідності українському законодавству. Про це йдеться у повідомленні прес-служби міністерства культури України, розміщеному на "Урядовому порталі". 

Наслідки цього наказу вже торкнулися двох стрічок російського виробництва. Під час засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів переглянуто стрічки "Біла гвардія" (виробник "Кінокомпанія Нон-Стоп Продакшн", режисер С.Снєжкін) та "Піддубний" (виробник "Студія ТРІТЕ", режисер Г.Огров). На думку експертів, фільми визнали такими, що "демонструють зневагу до української мови, народу та державності", а "окремі факти спотворені та переписані на користь Росії".

В умовах інформаційної війни та з огляду на захист національних інтересів в інформаційно-культурному просторі комісія ухвалила не видавати згаданим фільмам прокатні посвідчення.

Міністерство культури України обіцяє розробляти пропозиції щодо запровадження персональних і секторальних санкцій у галузі культури проти Росії.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити