polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

У Києві запрошують на ретроспективу фільмів Анджея Вайди (програма)

  • Юлія Андрюк

wajda1 

З 27 лютого по 5 березня цього року у Києві, в Культурному центрі "Кінотеатр «Київ»" (вул. Велика Васильківська, 19) покажуть сім фільмів видатного польського режисера Анджея Вайди.

Першим покажуть найвидатніший фільм "польської школи кіно", що вже понад півстоліття залишається культовим, – "Попіл і діамант" (Польща/1958). Це своєрідний маніфест цілого покоління поляків, на тлі непростої політичної ситуації, що склалася у Польщі наприкінці війни.

Польсько-фрацузький фільм режисера 1982 року "Дантон", у якому Вайда оповідає історію професійного адвоката, що повертається до Парижа з провінції та потрапляє у вир подій Французької революції, запланований на другий день кінопоказів.

Чи може одна втрата допомогти пережити іншу? Саме на це питання допоможе відповісти фільм "Березняк" (Польща/1970).

Дилему повернення у місце юності буде розкрито у психологічній драмі "Панночки з Вілька" (Польща/1979).

В ДЕНЬ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ УКРАЇНЦІ ПОБАЧАТЬ ФІЛЬМ ПРО НАЙБІЛЬШИЙ ЗЛОЧИН СОВЄЦЬКОЇ ІМПЕРІЇ

Від "Пейзажу після битви" (Польща/1970) про молодого поета – в'язня концтабору, що мріє про свободу, глядачі отримають масу емоційних вражень.

Цинізм соціалістичного суспільного ладу буде представлено у фільмі "Без наркозу" (Польща/1978), у якому журналіст-міжнародник відстоює ідеали юності.

Та останній фільм Анджея Вайди – "Післяóбрази" (Польща/2016), що оповідає історію видатного художника та теоретика мистецтва Владислава Стшемінського – одного з лідерів польського авангардизму у міжвоєнні роки.

У рамках ретроспективи у фойє кінотеатру працюватиме виставка плаката АНДЖЕЙ ВАЙДА. ВІД "ПОКОЛІННЯ" ДО "ПІСЛЯОБРАЗІВ", яка складається з 56 оригінальних плакатів з колекції Галереї плаката Піотра Домбровского.

У ПОЛЬЩІ ПОПУЛЯРНИМ СТАВ ФІЛЬМ, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ ПОЗБУТИСЯ СТЕРЕОТИПІВ ЩОДО МІГРАНТІВ

У Києві будуть представлені плакати не лише ті, які популяризували фільми Майстра у Польщі, а й ті, які свого часу були представлені закордоном. Авторами плакатів є Ян Лєніца, Войцех Фанґор, Войцех Замечнік, Францішек Старовєйський, Вальдемар Сьвєржи, Роман Цеслевич, Юзеф Мрощак та Рослав Шайбо.

wajda

Виставка працюватиме у період з 27 лютого до 5 березня 2017 року.

Анджея Вайду вважають одним з засновників Польської школи кіно. В основу більшості фільмів покладено літературні твори. У фільмах часів комуністичного правління широко вживав "езопову мову". Окрім кіно, працював у театрі ("Гамлет", "Злочин і кара").

У 1980-ті активно займався політичною діяльністю. Кавалер орденів Почесного легіону двох ступенів. Почесний доктор Вашингтонського та Ягеллонського університетів. Лауреат премії Оскар (2000р.) за особистий внесок у розвиток світового кінематографу. 2008 року під час перебування у Києві з нагоди "Днів Польського Кіно" Анджея Вайду було нагороджено Орденом Ярослава Мудрого.

За інформацією "Польського інституту у Києві"

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити