polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

На кінофестивалі "WATCH DOCS" у Варшаві показали фільми про Донбас

watch-docs-donbas

На цьогорічному Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини "WATCH DOCS" показали дві кінострічки про Україну, в яких йдеться про війну на Донбасі. Фестиваль відбувався з 9 по 15 грудня, повідомив кореспондент "Порталу А4".

Одна з кінострічок – фільм "Зроби собі державу". Це конкурсна стрічка фестивалю. У ній британець Антоні Буттс показує момент творення "Донецької народної республіки". Режисер з камерою з самого початку супроводжував очільників першої фази конфлікту у Донбасі. Саме тому у фільмі ми можемо побачити те, що не завжди можна побачити у медіа. Це – корупція, деспотизм, виборчі зловживання провідників т.зв. "Новоросії".

Але водночас режисер дає глядачеві усвідомити, що ці люди не одержали би владу, якби не мали підтримки реального протесту громадян. Однак блискуча кар'єра вождів "ДНР" завершується падінням, а у структурах влади з'являються "люди з нізвідки", які реалізують політику Кремля.

Інший фільм, який розповідає про події на Донбасі в межах фестивалю, – короткометражка "Люди, які прийшли до влади". Її режисери – українець Олексій Радинський і словак Томаш Рафа. Стрічка була знята в березні-квітні 2014 року у Донецьку, Слов'янську та Соледарі Донецької області. У фільмі простежується перетворення громадянського руху опору на збройне повстання та поступове занурення суспільства у стан війни.

Здавалося б, що це чергова робота про Донбас, яких в Україні протягом останніх двох років з'явилося багато. Проте, на відміну від інших стрічок, присвячених цій тематиці, у "Люди, які прийшли до влади" в основному зображено деградацію соціального протесту до збройного повстання, яке значною мірою підтримувалось прихованим іноземним вторгненням.

Власне ця стрічка викликала неоднозначну реакцію в Україні. Тоді коли покази фільму з успіхом проходили в межах різноманінтих фестивалів, деякі глядачі подали про фільм клопотання у СБУ, звинувачуючи стрічку у пропаганді "русского міра".

"WATCH DOCS" відбувався вже ушістнадцяте. Це міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, на якому щороку можна побачити кількадесят кінопрем'єр і взяти участь у зустрічах з визнаними світовими авторами документального кіно. У минулі роки на ньому презентовано кілька стрічок, у яких головними героями були Україна та українці. Варто зазначити, що це найстарший кінофестиваль документального кіно, який проводять в столиці Польщі.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити