polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

В Каннах понад сто зірок світового кіно вимагали звільнити Сенцова

sencov

У Франції добігає кінця десятиденна акція солідарності з українським режисером Олегом Сенцової, яка відбувалася в рамках програми "Двотижневик режисерів" 68 Каннського кінофестивалю, під час якої звернення до російської влади з вимогою звільнити Сенцова підписали 108 режисерів і акторів з різних країн.

Серед них – лауреати "Золотої пальмової гілки" Каннського фестивалю Жан-П'єр Дарденн і Лоран Канте, президент Французької сінематеки Коста Гаврас, режисери Жак Одіар (нинішній володар головного призу), Катрін Брейя, Бертран Таверньє (з повним списком підписантів можна ознайомитися тут).

Раніше звільнити Олега Сенцова закликали Педро Альмодовар, Агнешка Холланд, Вім Вендерс і Майк Лі. Фестивалі у Венеції, Сан-Себастьяні та Варшаві внесли Сенцова у склад журі, символічно залишивши "порожнє крісло", на Берлінале звільнення режисера вимагали на офіційній прес-конференції.

"Двотижневик режисерів" – одна з найпрестижніших програм Каннського фестивалю, де відбулися прем'єри нових картин Філіпа Гарреля, Мігеля Гомеша, Шарунаса Бартаса, Арно Деплешена, Жако ван Дормеля.

Перед кожним з понад п'ятдесяти сеансів демонстрували фотографію українського режисера з написом "Свободу Олегу Сенцову".

Олега Сенцова затримали в Криму співробітники ФСБ Росії в травні 2014 року. З тих пір він перебуває під вартою. Його звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі з метою дестабілізації політичної ситуації на півострові.

Адвокат Сенцова заявляв, що в кримському СІЗО його катували. Режисер провину не визнає. Крім нього у цій справі заарештовані антифашист Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній.

Додати коментар


Захисний код
Оновити