polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

Польське кіно мандрує Галичиною – розмова з консулом Яцеком Журом

Polske kinoФото filmlwow.eu

На Західній Україні триває перегляд сучасного польського кіно "Під Високим Замком". Із 10 до 19 жовтня насолоджувалися польськими фільмами у Львові. А з 9 до 14 листопада польське кіно дивитимуться в Івано-Франківську.

"Фільми представлені в рамах 3-го перегляду сучасного польського кіно (ПСПК) укладаються у своєрідну розповідь про Польщу, її історію, важкий шлях до свободи, радості й проблеми сьогодення, у розповідь про сучасних поляків із їхніми надіями, турботами та мріями", - зазначив генеральний консул РП у Львові Ярослав Дрозд.

Про те, як виглядали дні польського кіно у Львові і що відбуватиметься в Івано-Франківську, Порталу "А4" розповів співавтор та координатор проекту консул Яцек Жур.

У Львові закінчився перегляд найновіших польських фільмів. Це вже третій показ польського кіно, яке ми організовуємо (генеральне консульство РП у Львові, - ред.). Із 10 до 19 жовтня ми показали 33 фільми та організували 15 тематичних подій-зустрічей. На сеанси польського кіно та культурні події, пов'язані із ними, прийшли приблизно 10 тисяч глядачів.

Коли три роки тому, у 2011 році, ми розпочали приготування до 1-го ПСПК, ставлячи перед собою низку сміливих цілей і завдань, мало хто віщував нам успіх, зате багато хто прирікав нас на "тріумфальну поразку". Тим часом під час двох попередніх випусків Перегляду сучасного польського кіно "Під Високим Замком" 2012 та 2013 ми представили львівській публіці аж 58 художніх фільмів та понад 20 супровідних заходів. Нас відвідали видатні постаті польського кінематографа – Януш Маєвскі, Анджей Северин, Ришард Буґайскі та Марцін Дороціньскі.

- У переліку цьогорічних фільміє дуже багато про свободу та боротьбу за незалежність, чи пов'язано це з тими подіями, що зараз відбуваються в Україні? 

- Так, був такий блок "польські шляхи до свободи". У рамках цієї підбірки ми показали старші фільми – "Людина з заліза", "Людина з мармуру". І три новіших фільми – це були "Валенса. Людина з надії", "Джек стронґ" та "Попєлушко. Свобода – в нас самих". Це фільми, які показують польські шляхи до свободи, а вони були різними. 

Ми хотіли показати те, що свобода не є чимось, що падає з неба. Що незалежність не є чимось, що дане раз і назавжди. Це є чимось, що треба спочатку здобути, а потім треба ще вміти це утримати.

- За яким принципом підбирали фільми? Деякі стрічки є старші, до прикладу "Приречений на блюз"?

- "Приречений на блюз" не є старим фільмом, він має декілька років (знятий у 2005 році, - ред.). Але ми показали його тому, що якраз минула кругла річниця смерті Ришарда Рідля – головного героя. Гурт "Джем", у якому виступав Ришард Рідель, до сьогодні залишається одним із базових точок відліку на музичній мапі Польщі у стилі "блюз".

- Чому другим містом для перегляду польського кіно обрали Івно-Франківськ?

- Тут є декілька елементів, про котрі варто сказати.

Організатором перегляду є генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Як консульство, ми діємо на окресленій території України. До складу нашого консульства входить три області –Закарпаття, Львів та Івано-Франківськ.

Відповідь на запитання, чому Івано-Франківськ – це є друге щодо кількості і рангу міст у нашому окрузі; Івано-Франківськ є одним із найважливіших міст, у якому реалізується польска національна ідентичность. Окрім Львова воно є важливим історико-культурним осередком поляків. Тому ми хочемо наблизити сучасну польську культуру мешканцям Франівська.

Так, із 9 до 14 листопада (офіційно, бо останні покази ще триватимуть 15 листопада) триватиме перегляд найновіших польських фільмів у Івано-Франківську.

Як і у Львові, ми плануємо культурні події-зустрічі окрім переглядів у кінотеатрах. Серед найважливіших подій – зустріч із Олександром Зінченком, котра має бути цікавою для українського глядача. Зінченко є заступником директора Інституту ніціональної пам'яті, також він є автором першої української книжки про Катинь, та одночасно співавтор документального фільму, який ми теж покажемо у цьому році в Івано-Франківську.

Минулого року ми показували фільм і презентували цю книжку у Львові. Цього року представимо у Івано-Франківську.

11 листопада відбудеться зустріч із професором Станіславом Ніцєєм – ректором Опольського університету, який є одним із найзнаменитіших знавців історії та культури Польщі а також Франківщини. 

- Коли очікувати перегляду польського кіно на Закарпатті?

- Не все одразу. Все мусить розвиватися поступово.  Так, наприклад, повертаючись до Франківська, у 2012 році перегляд був доволі символічний – показ фільму "Варшавська битва". У 2013-му – 10 фільмів, а цього року франківчани побачать 22 фільми. Наразі ми розвиваємося в Івано-Франківську, даємо собі час на Ужгород та Закарпаття на наступні роки. Але сподіваємося, що й там вдасться показати польське кіно.

Читайте також: З 10 ЖОВТНЯ У ЛЬВОВІ СТАРТУЄ ФЕСТИВАЛЬ ПОЛЬСЬКОГО КІНО

СТРАТЕГІЧНА ІНВЕСТИЦІЯ В МАЙБУТНЄ, АБО ПОЛЬСЬКЕ ДЗЕРКАЛО НАШОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (ЦИКЛ "ЛЬВІЗІЇ)

Додати коментар


Захисний код
Оновити