polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Український фільм нарешті здобув престижну міжнародну нагороду

plemjaМирослав Слабошпицький під час вручення нагороди (фото зі соцмережі Facebook)

Фільм "Плем'я" Мирослава Слабошпицького вперше в історії України здобув приз "Сазерленд Трофі" Лондонського кінофестивалю (BFI London Film Festival). Робота українського режисера перемогла у номінації найоригінальніших і найсильніших режисерських дебютів First Feature Competition.

Про це повідомляє "Кінокритика" із посиланням на сайті кінофестивалю.

"На "Сазерленд Трофі" цього року номінувалася розмаїта й цікава лінійка фільмів з усього світу, але картина "Плем'я" Мирослава Слабошпицького зарекомендувала себе як найоригінальніша й найпотужніша з-поміж усіх претендентів. Усі задіяні у стрічці молоді непрофесійні актори продемонстрували виняткову роботу, але особливо відзначилася Яна Новікова. Це сміливий і дуже фаховий дебют Мирослава Слабошпицького як сценариста та режисера, і він свідчить про нього, як про справжнього кінорежисера з авторським почерком. Для нас задоволення і честь віддати належне цій роботі", - ідеться у формулюванні оргкомітету конкурсу.

Інтернет-видання нагадує, що на рахунку "Племені" вже понад 14 призів міжнародних кінофорумів. Найбільший тріумф відбувся на міжнародному Каннському кінофестивалі, де вперше в його історії українська стрічка здобула три призи конкурсної програми "Тиждень критики". Ця робота Мирослава Слабошпицього увійшла до п'ятірки фіналістів, які претендують на премію за найкращий дебют ("Європейське відкриття") European Film Awards Європейської кіноакадемії. Церемонія нагородження переможців відбудеться 13 грудня 2014 року в Ризі.

У конкурсі на найкращий документальний фільм Лондонського кінофестивалю, в якому брав участь "Майдан" Сергія Лозниці, перемогла стрічка Осамми Мухаммеда та Віама Сімава Бедірксана "Сріблянка, автопортрет Сирії" ("Silvered Water, Syria Self-portrait" by Ossama Mohammed & Wiam Simav Bedirxan). Фільм представили як спеціальну подію 67-го Каннського кінофестивалю.

Переможець Лондонського кінофестивалю – "Левіафан" російського кінорежисера Андрія Звягінцева, висунуто цього року на здобуття "Оскара".

У номінації "Найкращий британьский дебютант" перемогла акторка Саміна Джабін Ахмед (Sameena Jabeen Ahmed). Її відзначено за роль у трилері "Впіймай мене, тату" (Catch Me Daddy) кінорежисера-дебютанта, колишнього кліпмейкера Даніеля Вулфа.

Лондонський кінофестиваль – один із найбільших і впливових міжнародних кінофорумів Великобританії. Відбувається щороку (з 1956-го) у другій половині жовтня - на початку листопада в Лондоні. Організатором фестивалю є Британський інститут кіно, основним спонсором – газета The Times.

Цього року на кінофорумі представлено понад 248 фільмів із різних країн світу.

Традиційно програма фестивалю включає в себе картини, котрі у Великобританії не демонстрували, в тому числі – нещодавно відреставровані. Також на кінофорумі щорічно представлена ​​програма освітніх заходів, лекцій, майстер-класів, презентацій подій кіноіндустрії тощо.

Додати коментар


Захисний код
Оновити