polska

24 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

У Києві та Львові показували майстер-класи для молодих композиторів

muzyka filarmonija lviv 6

З 23 по 30 березня 2017 у Львові, а сьогодні у Києві відбувалися VI Міжнародні майстер-класи нової музики COURSE, повідомив кореспондент "Порталу А4".

COURSE – це перші в Україні щорічні міжнародні майстер-класи для молодих композиторів, мета яких – активізувати діяльність в українському музичному середовищі та допомогти молодим композиторам налагодити нові творчі контакти із закордонними колегами. Започатковані у 2012 році COURSE стали одними з провідних майстер-класів сучасної музики у Східній Європі. За п'ять років проведення COURSE участь у майстер-класах взяли 39 молодих композиторів з України, Німеччини, Польщі, Латвії, Греції, Італії, Південної Кореї, Росії, Казахстану та 2 молоді українські музикознавці, а викладачами були 13 відомих композиторів з Німеччини, Австрії, Польщі, Чехії, Росії та України.

Тижневе перебування в постійному контексті професійного спілкування, обміну думками та досвідом; активна творча робота із запрошеними відомими композиторами-викладачами; презентація власної творчості; консультації з музикантами Ensemble Nostri Temporis та підготовка прем'єрного виконання власної музики, – все це COURSE.

Цього року COURSE відбувалися в Україні вшосте. Під час майстер-класів п'ять молодих композиторів з України (Адріан Мокану, Назар Скрипник, Катерина Гривул, Микола Хшановський, Денис Бочаров), одна композиторка з Росії (Мар'яна Лисенко) та композитор з Польщі (Павел Сєк) навчалися у чотирьох відомих європейських композиторів, яких запрошено у Львів викладати на COURSE, а саме: Єжи Корнович (Польща), Мартін Шюттлєр (Німеччина), Клеменс Ґаденштеттер (Австрія) та спеціальний гість – Алла Загайкевич (Україна). Всі учасники цьогорічних COURSE мали можливість також працювати в експериментальній освітній студії електро-акустичної музики EESEM Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.

Різні за форматом події шостих COURSE дозволили молодим композиторам презентувати свою творчість, отримати унікальний досвід спілкування із запрошеними викладачами і консультації від музикантів Ensemble Nostri Temporis. На завершення COURSE учасники майстер-класів почули у виконанні Ensemble Nostri Temporis прем'єри своїх творів на концертах 29 березня у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії та 30 березня у Залі Goethe-Institut у Києві. Крім того було обрано двох найкращих учасників майстер-класів, які отримали замовлення від організаторів на написання нового твору в жанрі міні-моно-опери для інструментального ансамблю та бас-баритона Руперта Берґмана (Австрія). Прем'єра цього твору відбудеться під час XXIII Міжнародного фестивалю сучасної музики Контрасти, який відбуватиметься у Львові 05-15.10.2017.

Єжи Корнович – композитор, піаніст-імпровізатор, музичний промоутер. Навчався композиції у Тадеуша Баірда і Мар'яна Борковського у Варшавській музичній академії, а також у Луї Андріссена у Гаазькій Королівській консерваторії. Займається музикою багатьох жанрів, як нотованою, так і імпровізаційною. Писав твори на замовлення багатьох інституцій, ансамблів та фестивалів, зокрема для Радіо BBC, Польського радіо, хору BBC Singers, фестивалю «Варшавська Осінь», оркестру De Ereprijse, квартету Joachim, Празької філармонії тощо. Його музика виконувалася в понад 20-ти країнах світу. Записи його музики випускали такі лейбли, як BBC Music, Signum Classic, Polskie Nagrania, Acte Préalable, DUX, Ośrodek Rozdroża і Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Requiem Records.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити