polska

24 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

"Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду" – вистава про "неоднозначне минуле" українців та поляків

mynule

19 березня о 15:00 відбудеться показ польсько-української копродукції "Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду" (2016), що створена в межах польсько-українського перформативного проекту "Мапи страху /Мапи ідентичності", інформує "Польський інститут у Києві".

Показ відбувається в межах міжнародної історичної конференції "Неоднозначне минуле. Радянський спадок крізь призму модернізації?", яку організовує представництво Фонду Гайнріха Бьолля в Україні.

Після показу вистави можна буде поспілкуватися із командою проекту. Розмову модеруватиме Ірина Склокіна, дослідниця, кандидат історичних наук. Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам'яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини.

П'ятеро акторів з різних регіонів України та з Польщі досліджують спільне та особисте минуле і пам'ять своїх країн крізь призму індивідуального досвіду. Чи є прямий шлях від індивідуального досвіду і спогадів до колективної пам'яті? Чому колективні спогади іноді пригнічують індивідуальні? Хто нам диктує, що треба пам'ятати, a що треба забути? І чи є історією те, що не виставили в музей і що не потрапило в шкільні підручники?

"У виставі ми працюємо зі своїм досвідом не лише як театральні митці, що створюють чергову фікцію, але й як громадяни (України та Польщі), як політичні суб'єкти, які мають право публічно ставити складні питання собі, державі, своєму місту або ж сім'ї. Слід визнати, що цей досвід (наш, та й не тільки наш) сповнений травмами – є важливою частиною нашої ідентичності.

Ми на практиці досліджуємо як минуле працює з нами, і як ми можемо працювати з минулим. Працювати так, щоб пережитою травмою не виправдовувати відсутність відповідальності", – розповіли організатори.

Режисура: Аґнєшка Блонська (Варшава), Роза Саркісян (Харків).

Драматургія: Йоанна Віховська (Варшава), Діма Левицький (Київ).

Художниця: Алевтінa Кахідзе (Київ).

Художник світла: Ігор Азаров (Біла Церква).

Втілення сценографії: Ілля Джулай (Київ).

Перформери: Лукаш Вуйціцький (Варшава), Анна Єпатко( Львів), Іван Макаренко (Одеса), Ніна Хижна (Харків), Оксана Черкашина (Харків).

Прем'єра відбулась у Києві, 24 i 25 вересня 2016 на "ГОГОЛЬFEST". 

Місце показу: Київ, мистецька галерея IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives, вул. Набережно-Лугова, 8, вхід: 70 грн

Проект об'єднав 40 театральних практиків (режисерів, акторів, драматургів) і теоретиків з усієї України. У травні 2016 у Львові і в липні у Харкові відбулися майстер-класи польських майстрів театру, а також відкриті лекції і дискусії за участі теоретиків і критиків театру і культури обох країн.

"Робота з усіма учасниками проекту – відважними, креативними, відвертими людьми була захопливою подорожжю і неймовірним досвідом. Ці зустрічі, взаємообмін, спільне дослідження тем страху та ідентичності стало базою до подальшої праці над виставою", – розповіли організатори.

Реалізація проекту: Stowarzyszenie Praktyków Kultury (Об'єднання практиків культури/ Варшава) у співпраці з українськими організаціями зі Львова, Києва, Харкова, Одеси і Херсону.

Дофінансовано із коштів Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща. За підтримки East European Performing Arts Platform (EEPAP).

Кураторка: Йоанна Віховська / Об'єднання практиків культури; EEPAP / Варшава.

Координація проекту в Україні: Люба Ільницька / Львівський академічний театр імені Леся Курбаса.

Промо-кампанія проекту: Ольга Мухіна / Мистецька майстерня "Драбина" / Львів.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити