polska

24 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

Книга польської журналістки про події в Україні номінована на престижну премію

smok

Збірка репортажів польскої журналістки Катажини Квятковскої-Москалевич "Вбити дракона. Українські революції" номінована на польську премію імені Ришарда Капушьціньскі. Книгу видало польське видавництво Czarne.

Репортерка понад десять років писала про те, що відбувається в Україні. Це людські історії, кожну з яких можна назвати революційною.

"Перш за все, я хотіла зрозуміти, що відбулося в Україні за ці десять років, починаючи від Помаранчевої революції. Чому почалась ця досі не зрозуміла мені війна з Росією. Я хотіла вивчити ці проблеми якомога глибше. І розуміла, що відповіді не знайду, скажімо, просто на Майдані. Треба було подивитися на всі ці десять років, щоб зрозуміти, чому все так сумно закінчилося і звідки взялась війна", – розповіла авторка в інтерв'ю "Українській правді".

За її словами, ідея цієї книги виникла ще до Революції гідності. "Вона виникла, бо Помаранчева революція для мене була великою подією. Подією, завдяки якій я почала сприймати Україну як дуже близьку для себе країну", – розповідає журналістка.

Ришарда Капушьціньскі – польський репортер, публіцист, поет та фотограф. Його репортажі здобули широке визнання не лише як актуальна журналістика, але й як література, їх переклали багатьма мовами (є найбільш перекладаним польським автором після Станіслава Лема). Кілька разів Ришарда Капушьціньскі був кандидатом на Нобелівську премію.

Восени 2011 року була заснована нагорода імені Ришарда Капушьціньскі, яку щорічно вручають "авторам інформації" (як текстів, так і радіо- чи відеозвітів). Першими лауреатами цієї нагороди стали Єжи Гащинскі та Міхал Жаковскі за репортажі з Ємену та Греції відповідно.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити