polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

У Польщі заговорили про ризики "відтоку" українських працівників з Польщі

  • Анна Дубенко

robota

Деякі польські експерти вважають, що багато українців, які працюють у Польщі, виїдуть до більш заможних країн Євросоюзу і працюватимуть там нелегально.

Відтак у Польщі заговорили про те, що необхідно задуматися над заохочуванням повернутися тим полякам, які раніше виїхали на роботу до інших країн Євроспільноти.

Зокрема економіст Цезарій Мех вважає, що поки 2,5 млн поляків працюють за кордоном, то немає сенсу залучати до роботи іммігрантів, краще, щоб роботодавці платили в Польщі відповідні гроші за виконану роботу. Цезарій Мех стверджує: працевлаштування іммігрантів у Польщі вже набрало такого темпу, що роботодавці в деяких сферах залучають індійців, бо, виявляється, українці вже занадто для них дорогі.

Депутат Януш Сьнядек спокійно ставиться до скасування віз для українців, адже безвіз не передбачає можливості роботи, і має більш туристичний характер. "Допоки виїзди українців з Польщі на Захід не набудуть реального виміру, можна бути спокійним", – вважає депутат від партії Право і Справедливість Януш Сьнядек.

Але, голова Профспілки підприємців і роботодавців Цезарій Казьмєрчак передбачає, що Німеччина і Франція можуть «забирати» з Польщі добрих і дешевих українських працівників. На його думку, якби частина українських заробітчан вирішила виїхати з Польщі, то це не вплинуло б на зростання зарплати в Польщі. «На мою думку, зарплата не дуже б зросла, бо вже сьогодні багато українців працює в Польщі за вищі ставки, ніж поляки», - пояснив керівник профспілки.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити