polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

У Перемишль за 5 євро, півтисячі кілометрів нової дороги – результати зустрічі українських та польських депутатів

zustrich

Депутати Верховної ради України спільно з колегами із польського Сейму провели засідання у Львові, на якому обговорили перспективи розвитку інфраструктури між Україною та Польщею. Про це "Портал А4" довідався від учасника засідання депутата Верховної ради Ігоря Васюника.

Відтак обговорили майбутні перспективи запуску залізничного сполучення Львів-Перемишль. Депутати розглянули можливість продовження маршруту потяга "Інтерсіті Київ-Львів".

Зі слів депутата, вартість квитка з Києва до Перемешля – близько тисячі гривень. Є зауваги до вартості квитка, але це все буде корегуватися виходячи з попиту. За пропозицію польської сторони – вартість квитка зі Львова до Перемишля має складати набільше 5 євро. Однозначно таке залізничне сполучення потрібне, оскільки це буде альтернативою автомобільному транспорту і відповідно – це допоможе розвантажити пункти пропуску і зменшити черги на українсько-польському кордоні.

До середини грудня з української та польської сторони повинні бути напрацьовані документи для запуску цього проекту. І він стане пілотним в рамках програми "Євроколія".

Також депутати обговорювали оптимізацію перетину кордону з Польщею, відтак підтримали будівництво сучасного пункту пропуску "Нижанковичі – Мальховичі". В рамках реалізації передбачено виконання робіт з капітального ремонту ділянки автомобільної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, приблизно 480 км. Українська сторона вже розпочала виконання своїх зобов'язань.

За словами Ігоря Васюника, ще одне рішення на засіданні – побудувати автомагістральне сполучення "Via Carpatia" між Україною та Польщею, що сприятиме подальшій ефективній співпраці між двома країнами. Це створить дорожнє об'єднання між портами Одеси та Ґданська.

В рамках цього масштабного проекту передбачена розбудова таких автомобільних маршрутів:
− Жешув (PL) – Львів (UA) – Чернівці (UA) – Сучава (RO) – Бакеу (RO) – Галац (RO);

− Люблін (PL) – Холм – Ковель/Луцьк (UA) – Київ (UA)/Тернопіль (UA) – Вінниця (UA) – Одеса (UA) і далі в Україні;

− Люблін (PL) – Замостя (PL) – Львів (UA) – Тернопіль (UA) – Сірет (RO) – Бухарест (RO).

Депутат переконаний, що цей проект є маштабним і сприятиме тісній співпраці на міжурядовому рівні. На будівництво прикордонних ділянок доріг залучатимуть кошти міжнародних фінансових організацій, а також інших європейських програм для будівництва необхідної дорожньої інфраструктури.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити