polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Польща повністю відмовилася від російської нафти на користь іранської

naftaНафтопереробний завод Orlen отримав першу партію іранської нафти. Фото: ukr.media

Погана новина для російських нафтовиків: під час цінової кризи вони отримали ще один сильний удар. З числа їхніх клієнтів зникає велика європейська країна - Польща. Вона повністю відмовляється від закупівель нафти з Росії. Про це "Портал А4" повідомив експерт галузі Михайло Пирог.

За його словами, таку інформацію надало інформоване джерело в польської нафтопереробної галузі. Її також підтвердило видання Reuters. Замінити російську нафту марки Urals в Польщі вирішили на іранські Iran Light і Iran Heavy.

Михайло Пирог розповів, що закупівлями російської нафти в Польщі займалася велика місцева трейдінговая компанія Mercuria, що була по суті кінцевим пунктом чинного ще з радянських часів нафтопроводу "Дружба". Вона постачала сировину марки Urals на два найбільші польські переробні підприємства Lotos і Orlen.

Після зняття санкцій з Ірану нафта з цієї країни буквально хлинула на європейський ринок, через що зазнали збитків і нафтотрейдер, і переробники: російська сировина виявилася занадто дорогою, а відтак невигідною. Єдиним правильним рішенням у такій ситуації став перехід саме на цю більш дешеву і якісну нафту, яку, до того ж, постачають в Європу з істотним дисконтом.

За даними джерела, у Польщу вже прибули перші два танкери з іранською нафтою. Завдяки цьому її першу партію нафтопереробний завод Orlen отримав 14 серпня. Її обсяг досить серйозний - 2 мільйони барелів.

Щодо ціни нафти, експерт Михайло Пирог зазначив, що польські нафтопереробники навідріз відмовляються розкривати ціну, за яку вони купують іранську нафту. Остання оприлюднена інформація на цю тему надійшла від іранської сторони ще в січні цього року. Тоді офіційний Тегеран називав неймовірну для Росії цифру в 17 доларів США за барель.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити