polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Чому бізнес-мігранти з України банкрутіють в Європі

  • Оксана Чіх, редакторка "Порталу А4"

biynes

В Україні посилюється бізнес-еміграція. За кордоном наших підприємців приваблюють податкові пільги і можливість отримати вид на проживання в Європі. Але не все так просто – за словами експертів, частина наших громадян банкрутують.

redaktorОксана Чіх, головний редактор

Де є діаспори, почати бізнес легше

За словами експерта-міжнародника Андрія Бузарова, зараз українці все частіше їдуть вести бізнес за кордон, а з отриманням для України безвізового режиму з ЄС бізнес-імміграція посилиться ще більше. Найпривабливіші для мігрантів країни – Німеччина, Кіпр, Східна Європа (Словаччина, Словенія, Чехія, Польща, Угорщина), країни Балтії.

"Там є наші діаспори і досвід українців ведення бізнесу. За кордоном затребувані підприємці зі сфери послуг (перукарі, СТО, туризм) і посередники в торгівлі продуктами харчування.

Наших чекають у Китаї та Африці

В останні два роки став популярним Китай. Там залучають іноземний капітал, робітників – їм цікаво переймати європейський досвід за сферами, які у них не розвинені, наприклад, сфера обслуговування. Новий тренд – виїзд середнього бізнесу в Африку (Кот-д'Івуар, ПАР, країни Центральної Африки). Нашим там дають дуже хороші податкові пільги, і там дефіцит на продуктовому ринку – немає якісного борошна, яблук..

Скільки коштує почати свою справу в країнах Європи

Умови, на яких іноземці готові приймати у себе наших підприємців, різні. В ЄС акцент роблять на наявності посвідки на проживання. Щоб його отримати, потрібно або довго там прожити, або купити нерухомість. У Словенії, Польщі нерухомість коштує від 30-40 тис. євро. Другий варіант – потрібно зареєструвати фірму. Для цього необхідний великий статутний капітал – наприклад, в Словенії це від 10-15 тис. євро.

В цьому відношенні найм'якші умови в Польщі, яка лідирує за кількістю підприємців, які виїхали. Там немає обов'язкової вимоги брати на роботу поляків і потрібен мінімальний статутний фонд (близько 90 тис. грн).

"У Польщі на рахунку у людини повинна бути сума, рівна середній зарплаті за рік, – як гарантія, що йому буде перший час на що жити. У Малопольському воєводстві (Краків) – 45 тис. злотих (823 тис. грн), у Мазовецькому (Варшава) – 1 млн грн). Також потрібно прийняти на роботу двох громадян і мати хороший бізнес-план. Всіляко вітається діяльність в IT, пов'язана з технологіями, сферою послуг. Також там дають податкові пільги – ПДВ платять від 0 до 23%", – розповідає начальник договірного відділу фірми "Євро Горизонт" Василь Колісник.

Прибутки в п'ять відсотків

Економічний експерт Олександр Охріменко каже, що не все так просто складається з бізнесом в українців за кордоном. За його словами, за останні два-три роки бізнес-мігрантів з України було близько 60 тис. І кількість збільшується.

"Але багато банкрутіють. У Китаї бізнес можна відкрити, якщо партнер – китаєць і у нього контрольний пакет. Можна мати бізнес і іноземцю, але його легко можуть "кинути", доведеться платити мафії. У Європі – так, прозорі закони, але і платити податки доведеться за європейськими правилами. Платити 200 євро при мінімальній зарплаті в 1000 євро не вийде – якщо це побачать відповідні органи, за кожного співробітника буде штраф 5000 євро, тобто просто збанкрутять. Також не можна буде порушувати трудового законодавства, перевищувати кількість робочих годин і йти у відпустки", - говорить Охріменко.

Інша неприємна особливість, з якою стикається наш бізнес в Європі, – низька рентабельність, продовжує наш співрозмовник. "У нас норма – 25%, а в Європі чистий прибуток в 5% – відмінний показник", – говорить Охріменко.

За даними МЗС, на початок червня за межами України легально перебуває до 5 млн українців і ця тенденція зростає.

Оксана Чіх, редакторка "Порталу А4"

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити