polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Експерт: "Запасів нафти та газу в Україні вистачило би на тисячу років"

михайло

Науковці України та Польщі дійшли висновку, що запасів газу в басейні Чорного моря при нинішніх об'ємах використання вистачило би на тисячу років. Про перспективи нафтовидобувної промисловості в Україні розповів експерт галузі Михайло Пирог.

"Безумовно, можливості нафтовидобувної промисловості в Україні є грандіозними. Міжнародні фахівці визначили, що Україна насичена вуглеводневою сировиною, нафтою та газом, більше, ніж Російська Федерація", – стверджує фахівець.

"Справа у тім, що запаси розміщені у різних басейнах. Близько третини, за прогнозами науковців, міститься у надрах Західної України. Стільки ж (хоча ми не можемо говорити про якісь точні цифри) є у покладах Дніпровсько-Донецької западини. Також величезні об'єми припадають на Чорне море".

За словами фахівця, українські та польські науковці зробили оцінку перспективи басейну Чорного моря і дійшли висновків, що Україна має запаси на тисячу років.

Також учені розробили технологію видобутку газу з газогідрату. При залученні інвестицій у дослідження родовищ, Україна вже за кілька років може отримати перші результати – промисловий газ.

"Запаси газогідратів усього басейну Чорного моря оцінюють у близько 50 трильйонів кубометрів, – додає експерт. – Якщо врахувати, що протягом року Україна видобуває близько 20 млрд тонн, то вказаних об'ємів вистачило би на сотні, а то й тисячі років.

І це цілком реальна оцінка. Якщо профінансувати належним чином розробку родовищ, Україна отримає промислову продукцію вже у найближчому майбутньому".

Михайло Пирог додає, що орієнтуватися варто не лише на басейн Чорного моря, як це відбувається зараз. Нині основні запаси природного газу наявні у Росії (близько 48 трильйонів кубометрів), у Ірані (майже 30 трильйонів) і Катарі (дещо менше 30-ти трильйонів кубометрів).

Експерт переконаний, якби Україна зорієнтувалася на власний газ, могла би лідирувати у світі. Великою проблемою фахівець називає нездалу інвестиційну політику в Україні. Інвестори не отримують гарантій від уряду, відтак не ризикують вкладати власні гроші.

Також Михайло Пирог зазначає, що надто обтяжливим є податкове законодавство і до прикладу ставить Росію, де п'ять років тому розробки корисних копалин звільнили від податків на 15 років.

"Водночас через рекордний видобуток нафти у світі її вартість стрімко падає. Тому важко зараз сподіватися, що при усіх перспективах видобутку української нафти нам вдасться знайти закордонного інвестора", – додає експерт.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити