polska

22 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.49
RUB:
0.40
NZD:
18.01
ILS:
7.25
MXN:
1.28
HRK:
4.11
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.01
EGP:
1.47
EUR:
30.35
USD:
26.30
HKD:
3.35
KRW:
0.02
BGN:
15.51
BYN:
13.10
THB:
0.79

Ранок нашої надії, або Росіяни – не родина українцям

Бувають дні, коли прокидаєшся, наче в іншому житті. Коли ранок посміхається надією і сонцем, коли серце тремтить радісним очікуванням, а холодок по спині тверезить голову і врівноважує, коли сльози солодкі, а погляд світлий, коли... Коли на вустах одне: "Ми зробили це!" Мій народ зробив це. Мій Великий Український Народ! Мій змордований, скривавлений, зболений Український Народ. Народ, який ламали, якому брехали, який обкрадали, який зігнули аж так, що гадали – не випростається ніколи! А він випростався. Бо глибинно мудрий. Бо чистий. Бо Український.

Народ зробив свій вибір. Одностайний. Рішучий. Господи, благаю Тебе, щоби правильний!

Як мало було тих, хто починав. Кілька десятків. Як важко було переконувати інших. Як важко – себе. Виборсатися зі шкаралущі розчарувань і зневіри, запалити вогонь у собі, не дозволити злим вітрам і зливам погасити... Важко тримати запалену свічку віри під зливою і градом, важко витримати бомбардування брехнею і брудом. Насамперед тому, що, обираючи, береш на себе частку відповідальності за дії обраного. Переконуючи інших, береш вантаж подвійний.

Але вони, на щастя, бувають... Дні, коли колесо історії починає обертатися навспак.

Перші результати. Надія, що поступово стає певністю.

Перші слова новообраного Президента. Перший візит... Куди? Брюссель, Нью-Йорк, не доведи Боже, Москва? Ні, Варшава. Польща.

Бувають дні в історії кожного народу, коли переоцінюєш і себе, і людей навколо, коли біль, кров і сльози викристалізовують у борні єдність народу, а поруч – друзів. Чи ворогів. Вогонь боротьби творить із натовпу націю. І розумієш, хто стоїть по один бік барикад.

Розумієш, хто тобі брат по крові. І зігрівають душу українські прапори, що прикрашали в найважчі дні нашого Майдану вулиці Польщі й підтримували на дусі, – наші брати з нами.

Якось забулися незгоди, кривди й образи, які зовсім недавно намагався хтось виколупати з нашої гіркої та кривавої історії не без допомоги спільного ворога. Колись згодом, в часи спокою, ми розберемося в історичній правді, порахуємо наших загиблих, кожного оплачемо, і поляків, і українців, кожному віддамо шану. Бо в основі біди лежав спільний ворог – сталінізм. Тільки, глянувши в очі жорстокій правді, тільки назвавши це вселенське Зло на ім'я, зможемо викорінити й подолати його метастази.

Десталінізація суспільної свідомості – надзавдання України.

Очищення від скверни минулого – світлий погляд у майбутнє.

Так хочеться одразу майбутнього – обминувши жорстокі реалії сьогодення. А вони — криваві. На східних кордонах України – підступний і хижий ворог, що століттями позиціонував себе братом. Чомусь старшим. Не знаю, чого мені так легко на душі від того, що не мушу більше вважати цей народ родиною. Росіяни – не родина українцям. Із цим угро-фінським населенням у нас обмаль спільних генів. На щастя. Не брат і не друг, а лиш підступний ворог міг спромогтися на злочин: встромити бандитський ніж у спину країні, що стікає кров'ю в боротьбі з тираном. Мусить змінитися покоління, щоб ми забули. Мусить змінитися покоління, щоби вони збагнули.

Не можу зрозуміти, як же могло статися, щоб цілий народ не мав гідності аж настільки, щоб одурені пишалися дурисвітством, заохочуючи свого карлу дурити їх і надалі?

Не можу зрозуміти! І не треба. Подумаймо про це згодом, коли викинемо їх поза наші кордони. Бо "у країні Ліліпутії так нелегко Гулліверу!"

Бувають дні, коли хочеться майбутнього – просто тепер і зараз.

Коли хочеться світлих людей поруч, добрих друзів, коли переповнює душу вдячність кожному, хто підтримав, подав руку, в найскрутніші хвилини показував шлях, який подолав сам. Вам було нелегко, але ви це зробили. Здолаємо й ми.

Бувають дні, що відкривають нові сторінки в історії народів.

Хай буде так.

Леся Романчук, Тернопіль

Коментарі  

0 # Праведник 26.06.2014, 23:50
Тільки в такі важкі часи ми побачили хто насправді є братнім народом! Serdecznie dziękujemy bracia Polacy!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата