polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Леся Іванівна Романчук народилася 28 липня 1955 року в Магаданській області СРСР. Українська лікарка, викладачка, письменниця, бард. Живе й працює у Тернополі.


Про автора докладно

Авторка 6-ти збірок поезій та кількох романів: "Не залишай..." (у 8-ми книгах, загальною кількістю 2 500 сторінок), "Граvitaція" (у 4-х книгах, 788 сторінок), "Чотири дороги назустріч" (у 9-ти книгах). Роман "Не залишай" перекладений російською мовою, деякі розділи – англійською. А також роману у чотирьох книгах "Місто карликів". Член Національної Спілки письменників України з 1999 року. Леся Романчук є фахівцем у сфері акушерства й гінекології, автором низки підручників. Викладає у Тернопільському медичному університеті, кандидат медичних наук, доцент.

Подорож в Росію, подорож в минуле

Детальніше...

Іноді в архіві знаходиш щось не надруковане вчасно, і аж потім розумієш – от воно, от воно - передбачення майбутнього, от воно - застереження! Але пізно, все уже сталося... Та й хто б тебе слухав, Кассандро.

  • Hits: 229

Леся РОМАНЧУК: Обхід не дуже Злого Доцента. Вибори.

Детальніше...

Є у нас, українців, таке хобі – вибори. От любимо ми цю справу, вибирати. А ще любимо, аби нас просили. Припрошували – "Та випийте, куме, не відмовте!" - "Ой, та не буду, куме, шось воно мені не йде нині..." - "Ой, випийте, куме, мо з іншої чарочки піде краще?" Отак і переливаємо ту саму самогоночку з однієї чарки в іншу. Називаємо інакше в надії, що проковтнуть кум із кумою, а поки в голову вдарить, то пізно буде – бюлетень вже в урні... І назвали ж таким словом нефоремним – чи то урна з прахом наших надій чи то смітник – будь мудрий, знай...

  • Hits: 488

Леся РОМАНЧУК: Ранковий обхід Злого Доцента 9 жовтня

Та шо ж воно таке, колеги? Я, конєшно, панімаю, шо в странє мого пацієнта бардак і бєзобразіє, але щоб аж отак зневажать лікуючого лікаря, та ще й Доцента, та ще й Злого, то вже ти, пацан, пішов по бєспрєдєлу! Ти до чого довів пристійну галицьку пані? Ти до чого, сабака дика, підняв градус моєї благородної злості? Вже вибачєйте за бойовий суржик з галицьким діалектом, але так довести жінку зрання може тіко хлоп без... ну, ви мудрі...

  • Hits: 102

Леся Романчук: Ранковий обхід Злого Доцента

Нині – день обходу у нашому відділенні. Начебто лікарня як лікарня, а виглядає останнім часом божевільнею. Я у тій царині не фахівець, зізнаюся чесно й одразу, але нема на те ради, як задавнена хвороба ускладнює свій перебіг ще й конкретним зсувом усіх доступних нашій енергетиці фаз і вражає довколишніх струмом устремлінь, які не кожен фаховий психіатр збагне, не кажу – розрулить, то й гінеколог згодиться.

  • Hits: 405

Консультація Злого Доцента

Я довго-предовго терпіла. Мовчала. Ведмедиків постила, цвіточки і красівих дівчаток. Казала собі - ну, мовчи, ти ж не Дід Свирид, сільський аналітик, не Натуся Бо, навіть не Доктор Лівсі, мовчи! Війна надворі, країна начетверо, люди люті, ФБ то кусається, то отрутою бризкає. А ти мовчи, бо хто ти? 

А власне, хто я? А я - доцент. Доцент буває тупий - як у кіно. А я - Злий Доцент. Злючий-презлючий. Кусючий. 

  • Hits: 709

Жити і вижити, повернутися звідти, звідки не повертаються

Детальніше...

 

Як вижив тато в таборі за часів воєнної Колими – то лише промисел Божий і материнська молитва. Ті місця у часи ГУЛАГу називали "Колима, звідки не повертаються". Наука діда Стефана тяжко працювати, але шукати, наполегливо шукати нового шляху в житті, не тільки дозволила вижити, але й будувати родинне гніздо за правилом "кожен крок – тільки вгору". Першим кроком на волі був крок до освіти – вступив до гірничого технікуму в Магадані, отримав диплом інженера. У Магадані це було реально, там всі були однакові, всі – колишні зеки. Це тут, на "материку", їм був закритий шлях до вищої освіти, і не тільки їм, політичним "зекам", а й дітям, що мали у паспорті клеймо – місце народження. Але це вже не татова, а моя власна історія...

  • Hits: 216

Лєгніца. Мандрівка в історію сім'ї

Детальніше...

І треба ж так – Лєгніца! Ніби мало у Польщі міст і маленьких містечок! Та у Бога не буває випадковостей. Значить, мусило статися – рівно через 45 років у липні до Лєгніци. Уперше до Лєгніци ми приїхали у 1969-му, з татком, у гості до тітки Стефи. Тоді я вперше подолала західний кордон.

  • Hits: 250

Кордони України: на схід – у минуле, на захід – майбутнє

 

Детальніше...

"Щасливою людину роблять три речі – кохання, цікава робота і можливість подорожувати", - стверджував Іван Бунін. Про кількість речей, необхідних для щастя, та їх послідовність можна сперечатися, але в моїй генетичній програмі файли закладені саме у такому порядку.

  • Hits: 204

План ведення пологів або Нарис акушерського сепаратизму

Детальніше...

Перепрошую шановні пані та панове, але ті акушери-гінекологи то такі люди... навіть не певна, чи вони справді люди... Бо візьмешся читати блоги, а там усе поважно – аналітика, критика, мудрі думки, розмірковування про долю нації. Я попереджувала – у мене так не вийде, я – гінеколог, а це не професія, це – аномалія розвитку. Що б у світі не сталося, він усе переведе на перший поверх людського організму, у місце благеє і йому добре відоме, проте мало прийнятне для бесіди у світському товаристві. І нема на те ради...

  • Hits: 836

Ранок нашої надії, або Росіяни – не родина українцям

Бувають дні, коли прокидаєшся, наче в іншому житті. Коли ранок посміхається надією і сонцем, коли серце тремтить радісним очікуванням, а холодок по спині тверезить голову і врівноважує, коли сльози солодкі, а погляд світлий, коли... Коли на вустах одне: "Ми зробили це!" Мій народ зробив це. Мій Великий Український Народ! Мій змордований, скривавлений, зболений Український Народ. Народ, який ламали, якому брехали, який обкрадали, який зігнули аж так, що гадали – не випростається ніколи! А він випростався. Бо глибинно мудрий. Бо чистий. Бо Український.

  • Hits: 206