polska

21 травня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.65
RUB:
0.40
NZD:
18.06
ILS:
7.28
MXN:
1.32
HRK:
4.17
IRR:
0.00
INR:
0.38
PLN:
7.17
EGP:
1.46
EUR:
30.80
USD:
26.14
HKD:
3.33
KRW:
0.02
BGN:
15.75
BYN:
13.10
THB:
0.81

Блоги

Протобандерівець, або Онук Мономаха

 

 

Детальніше...

Таки є щось знакове в тому, що російські фахівці інформаційної війни та їх тутешні підспівувачі протягом попередніх десятиліть намагалися експлуатувати тему виключно галицького походження українського державництва, популярності ідеї незалежності України виключно в Галичині.

Простіше спекулювати темою іноземних навіювань, та "проісков австрийского ґєнштаба" на прикладі одного регіону, який до того ж перебував довший час по різні боки державного кордону з іншими регіонами України. Легше пояснювати українській, а то й власній аудиторії, що проукраїнському, а у варіанті московського агітпропу - антиросійському світогляду років сто - сто п'ятдесят, і поширений він на відносно невеликій території, яку порядні, чемні, "младшиє братья" зможуть безболісно відкинути, повертаючись в обійми "суверенно-демократичної" Росії.

Проте нам не варто забувати, що Москва мала на території сучасної України потужну протидію... ще з часів свого заснування. І сьогодні як ніколи актуальною виглядає ця історія майже дев'ятсотлітньої давності. Історія протистояння засновника Москви Юрія Долгорукого і волинського князя Ізяслава Мстиславича.

Пам'яті невідомого сержанта

Дивна система сполучених посудин спостерігається в інформаційному просторі Євразійського материка. Як тільки східні наші сусідоньки, зі скреготом зубів визнають якесь досягнення України - антиукраїнська піна закипає в окремих медіях Центральної та Західної Європи. От і нині: ще не стихла в мікрофонах вібрація після визнання Російською Федерацією парламентських виборів в Україні, як на польських сайтах активізувалися "ревнителі пам'яті найстражденнішого народу".

Подорож в Росію, подорож в минуле

Детальніше...

Іноді в архіві знаходиш щось не надруковане вчасно, і аж потім розумієш – от воно, от воно - передбачення майбутнього, от воно - застереження! Але пізно, все уже сталося... Та й хто б тебе слухав, Кассандро.

Телепортація і каналізація (із циклу "Львізії", ор.11, №2)

У новітній культурі слово "портал" набуло значно ширшого значення, порівняно з культурою класичною. Нині портал – не просто розкішний парадний вхід до величної споруди, але й точка переходу в інший вимір, інший час...

Леся РОМАНЧУК: Обхід не дуже Злого Доцента. Вибори.

Детальніше...

Є у нас, українців, таке хобі – вибори. От любимо ми цю справу, вибирати. А ще любимо, аби нас просили. Припрошували – "Та випийте, куме, не відмовте!" - "Ой, та не буду, куме, шось воно мені не йде нині..." - "Ой, випийте, куме, мо з іншої чарочки піде краще?" Отак і переливаємо ту саму самогоночку з однієї чарки в іншу. Називаємо інакше в надії, що проковтнуть кум із кумою, а поки в голову вдарить, то пізно буде – бюлетень вже в урні... І назвали ж таким словом нефоремним – чи то урна з прахом наших надій чи то смітник – будь мудрий, знай...

Чи можна втратити те, чого не мали?

Саме таке запитання виникло у мене після прочитання статті Остапа Яриша "Війна за правду: Німеччину втрачено". Автор підготував цікавий та змістовний матеріал, навіть провів невелике соціологічне опитування. Але йому не вдалося "відкрити Америку", тобто розчарувати читачів у їхній вірі в нашу захисницю – Європу. Як казав відомий історичний персонаж Лаврентій Берія на похоронах товариша Сталіна, "кто не слеп, тот видит..." Від самого початку подій на сході України Євросоюз (як і окремі його члени) займав позицію "ай-я-яй, камрад Путін!". Брюссель і сьогодні не хоче повністю сваритися з Москвою, а накладені на Росію санкції – це палиця на два кінці, тому деякі країни ЄС просто бойкотують їх!

Стратегічна інвестиція в майбутнє, або польське дзеркало нашої революції (цикл "ЛьВізії))

Детальніше...

У Львові – фестиваль польського кіно.

І дуже важко відмовити собі у задоволенні відвідати класичний кінотеатр. Переглянути в ньому класичний фільм.

Наприклад – "Людину з заліза" Анджея Вайди. Маю давню симпатію до його творчості. Хоча за те, що не боявся кожен фільм знімати так, ніби він перший в кар'єрі і не соромився розказувати про високі речі простими, загальнодоступними словами. На поличці моєї домашньої відеотеки – є і "Льотна", і "Попіл та діамант" і "Пан Тадеуш"...

Лобіст України і можливий президент Польщі. Політичний портрет Радослава Сікорського

24 вересня 2014 року новим Маршалом Сейму Республіки Польща обрано Радослава Сікорського. Цей польський політик відомий не лише як послідовний лобіст України на міжнародній арені, але й як людина з великими амбіціями. На думку експертів, у 2020 році він матиме усі шанси перемогти на президентських виборах.

Леся РОМАНЧУК: Ранковий обхід Злого Доцента 9 жовтня

Та шо ж воно таке, колеги? Я, конєшно, панімаю, шо в странє мого пацієнта бардак і бєзобразіє, але щоб аж отак зневажать лікуючого лікаря, та ще й Доцента, та ще й Злого, то вже ти, пацан, пішов по бєспрєдєлу! Ти до чого довів пристійну галицьку пані? Ти до чого, сабака дика, підняв градус моєї благородної злості? Вже вибачєйте за бойовий суржик з галицьким діалектом, але так довести жінку зрання може тіко хлоп без... ну, ви мудрі...

Леся Романчук: Ранковий обхід Злого Доцента

Нині – день обходу у нашому відділенні. Начебто лікарня як лікарня, а виглядає останнім часом божевільнею. Я у тій царині не фахівець, зізнаюся чесно й одразу, але нема на те ради, як задавнена хвороба ускладнює свій перебіг ще й конкретним зсувом усіх доступних нашій енергетиці фаз і вражає довколишніх струмом устремлінь, які не кожен фаховий психіатр збагне, не кажу – розрулить, то й гінеколог згодиться.