polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

У першому в Україні місті з "маґдебургією" розкажуть про середньовічну правову культуру

zercalo

12 січня 2017 року у Львівському історичному музеї (пл.Ринок, 6) відбудеться презентація виставки "Саксонське Зерцало та маґдебурзьке право — основи для Європи".

Її створення ініціював Центр політичної освіти землі Саксонія-Ангальт. Саме з території сучасної федеральної землі Саксонія-Ангальт походять середньовічні основи європейської правової культури — "Саксонське зерцало" і маґдебурзьке право, інформує "Prostir.museum".

Виставка побувала у багатьох містах Європи, зокрема у Кьотені, Дессау, Брюсселі, Мінську, Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Києві, Переяславі-Хмельницькому, Вінниці, а тепер представлена у Львові.

Маґдебурзьке право – середньовічне міське право, яке надавало можливість місту мати власні органи самоврядування та звільняло з-під урядової юрисдикції.

1188 роre місто Маґдебурґ отримало привілей від архієпископа Віхмана. Згодом маґдебурзьке право поширилось різними регіонами Центральної та Східної Європи, супроводжуване "Саксонським зерцалом" – збірником правових норм Саксонії, укладеним Ейне фон Репковим на початку ХІІІ століття.

Поширення маґдебурзького права в українських містах відбувалося протягом тривалого періоду і поступово охопило усю територію сучасної України. В процесі адаптації до місцевих умов змінювалось його наповнення.

Запровадження маґдебурзького права, його вплив на розвиток демократичних традицій, правової культури, елементів толерантності в країнах Центральної і Східної Європи важко переоцінити.

На виставці у Львові представлені матеріали Центру політичної освіти землі Саксонія-Ангальт та Львівського історичного музею.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити