polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

"Український Дім у Варшаві" запрошує на перегляд та обговорення культового українського фільму

zemla 

Кіноклуб "Українського Дому в Варшаві" та "Фонд Наш Вибір" запрошують на спільний перегляд фільму "Земля" Олександра Довженка, який відбудеться у четвер 10 листопада о 18:00 в "Українському Домі в Варшаві", вул.Заменгофа 1, інформує "Наш вибір".

Фільм "Земля" вважається класикою світового кінематографу. Німу стрічку Олександра Довженка, яка розповідає про драматичний прихід колективізації на село, світ зустрів захопленими відгуками. У 1930 році Національна рада кінокритиків США визнала "Землю" найкращим іноземним фільмом. А в 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі група кіноекспертів включила роботу українського режисера до списку 12 найкращих фільмів усіх часів.

Але в самому Союзі ідеологічну правильність картини відразу ж поставили під сумнів, не заперечуючи, однак, її художньої вартості. Керівництво "Українфільму" визнало, що "Земля" відповідає за своєю ідеологічною орієнтацією лінії партії та заходам, вжитим для земельної реорганізації в сільському господарстві. Але критики Павло Бляхін, Хрисанф Херсонський та особливо Дем'ян Бєдний миттєво почали звинувачувати Довженка в нехтуванні висвітленням класової боротьби, пантеїзмі та біологізмі, у захисті куркулів та оспівуванні журби за минулим. Микола Бажан, один із небагатьох, став на захист режисера, розуміючи його особливе ставлення до колективізації: перехід патріархального селянства до колективістського суспільства обов'язково проходитиме через постійний конфлікт людини та природи.

Після необхідних купюр та 32-х офіційних та приватних показів 8 квітня 1930 року "Земля" виходить на київські екрани, а вже 17-го числа фільм із показу знімають. Офіційна причина — натуралізм та замах на звичаї.

Довженко з подивом дізнався, що фільм має грандіозний успіх у Європі, тоді як в Україні він був заборонений. Після прем'єри в Берліні про Олександра Довженка з'являється 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка "Гомером кіно". А ось у Радянському Союзі стрічку реабілітують лише 1958 року після міжнародного референдуму в Брюсселі, де вона увійде до числа 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

Після перегляду відбужеться обговорення фільму.

За інформацією Фонду "Наш вибір".

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити