polska

25 червня 2018
IDR:
0.00
RON:
6.54
RUB:
0.40
NZD:
18.10
ILS:
7.25
MXN:
1.29
HRK:
4.14
IRR:
0.00
INR:
0.39
PLN:
7.08
EGP:
1.47
EUR:
30.56
USD:
26.23
HKD:
3.34
KRW:
0.02
BGN:
15.62
BYN:
13.10
THB:
0.79

У Центрі міської історії Львова завтра говоритимуть про Галичину часів Габсбурзької монархії

vijna

У Львові 11 жовтня 2016 р. о 18:00 розпочнеться лекція Ендрю Залєвскі (Andrew Zalewski) "Пульсуюче минуле: віднайдення багатобарвної Галичини". Про це "Портал А4" повідомили у "Центрі міської історії Центрально-Східної Європи".

"Це історія досліджень та пошуків родинних історій, через які твориться оповідь про Галичину часів Габсбурзької монархії як місця і часу розмаїття. Розповідей, які показують плин уявлень та архівних пошуків про місце, яке зникло з карт давно, але чимало її історій є у родинних переказах у різних куточках світу. Деякі з них варто пригадати і сьогодні для того, щоб критично співставити не лише різні оповіді про минуле Галичини, але й задуматися про те, як творяться, відтворюються та перетинаються і взаємно впливають уявлення про минуле, особливо тоді, коли йдеться і про розмаїття і про конфлікти", – йдеться у повідомленні.

На основі розширеного дослідження, яке нещодавно вийшло окремою книгою "Галицькі портрети: у пошуку єврейського коріння", ця презентація буде містити багато фотографій, історичних документів і старих карт Галичини. Відкриття автора про власну родину переплітаються із ширшим історичним контекстом. Знову і знову наші власні попередні знання про минуле змушені мінятися.

Після лекції буде нагода поговорити про те чому, хто і де цікавиться Галичиною. Що означають родинні дослідження і яким є їхні вплив на те, як ми пишемо історію міст, які є родинним для різних спільнот нащадків у всьому світі? Чи через родинну історію ми можемо долати упередження та стереотипні узагальнення, чи навпаки посилювати розмежуванні між "своїм" та "іншим"? Якими є стосунки та співвідношення між академічними середовищами та сферами публічної та популярної історії. Це також нагода ширше порозмовляти про те, чому ми цікавимося минулим, хто може формувати наші знання про минуле та про множинність авторів та публік у дослідженнях та дискусіях навколо історії.

Лекція відбудеться за адресою: вул. Академіка Богомольця, 6, Центр міської історії. Лекцію читатимуть англійською мовою із синхронним перекладом. Вхід вільний.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити